Pobyt na kolonii sfinansowało Stowarzyszenie Równych Szans z Zielonej Góry. Kolonię odbyła się w dwóch turnusach, ostatnia grupa wraca 25 sierpnia.
- W tym roku nasza organizacja po raz pierwszy zorganizowała kolonię dla dzieci z rodzin rolniczych – mówi Jerzy Rybaczek, przedstawiciel stowarzyszenia w Żaganiu. – Chcemy pomagać przede wszystkim rodzinom uboższym, których często nie stać na zapewnienie dziecku wyjazdu na obóz czy kolonię. Potrzeby przerosły nasze możliwości. W przyszłym roku zamierzmy po raz kolejny sfinansować taki wypoczynek, ale dla większej liczby dzieci z powiatu żagańskiego. Jest to możliwe dzięki pomocy sponsorów, których udaje się nam pozyskać.