Błagam, oddaj córkę!

dodano: 2007-05-21 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Ponad miesiąc temu Nela wyszła z domu do szkoły i ślad po niej zaginął. - Zwabił ją do siebie sąsiad, a potem uprowadził - mówi matka dziewczyny.Małomice, osiedle przy torach na skraju miasteczka. Janina Krawczyk z 16-letnią Nelą zajmują mieszkanie na piętrze. Kobieta samotnie wychowuje córkę. - Nela śni mi się po nocach - mówi.
Jesteś całym światem

Janina Krawczyk pokazuje zdjęcie córki. Zrobiła je rok temu, gdy Nela składała papiery do ogólniaka. - Jest taka zdolna i mądra. Pisze wiersze, gra na fortepienie, dużo czyta - chwali matka. - W szkole nie opuściła żadnej lekcji.. Nie pojmuję, co się stało...

12 kwietnia Nela jak zwykle zjadła śniadanie. I jak każdego dnia była pogodna. - Nie sprzątaj łóżka, jak wrócę ze szkoły, to się położę - powiedziała na pożegnanie. - I tyle ją widziałam - opowiada J. Krawczyk. - Gdy wieczorem wróciłam z roboty, Neli w domu nie było. Nie spałam całą noc, rano poszłam na policję.

Budynek dalej mieszka rodzina: przyrodni bracia i siostry w różnym wieku. Wśród nich poszukiwany listem gończym za kradzieże Tomasz Wójcik, lat 26. Nela często do nich chodziła. - Ja na trzy zmiany do fabryki jeżdżę rowerem, więc córka często była w domu sama... No i z tej samotności towarzystwa szukała, choć prosiłam, żeby do nich nie chodziła... Miałam z nią dobry kontakt.

Janina Krawczyk podejrzewa tak: 12 kwietnia Nela wyszła na przystanek. Od Tomasza Wójcika dostała sms, żeby wpadła do nich na chwilę. A potem on omamił ją obietnicami, nakładł głupot do głowy, nafaszerował prochami. I uprowadził. A teraz przetrzymuje siłą.

Nastolatka zadzwoniła tylko raz, tydzień po zniknięciu. Mówiła, że wróci 5 maja. Od tamtej pory milczy. Telefon miała na kartę. Karta straciła ważność. Telefon Tomasza Wójcika też nie odpowiada.

Wróć, czekamy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Tutaj Nela chodziła do klasy I a ogólniaka. Joanna Cichocka, wychowawczyni: - To bardzo zdolna dziewczyna, ale do nauki się nie przykładała. Była dojrzalsza od reszty klasy, mówiła literackim językiem, miała niekonwencjonalne wypowiedzi. Nigdy nie opuszczała lekcji, więc gdy zaraz po świętach nie pojawiła się w szkole, byłam w szoku.

J. Cichocka przypuszcza, że Nela chciała żyć na własny rachunek, dlatego uciekła z domu. Przeszkadzało jej, że matka zbyt mocno wkraczała w jej życie, że ciągle ją pilnowała.

Aleksandra Kaleta, pedagog szkolny: - Nadopiekuńczość rodziców często prowadzi do ucieczek dzieci. Nela do tej pory nie sprawiała żadnych problemów.

Renata Gołek, dyrektorka szkoły: - Dajemy gwarancję Neli, że może kontynuować naukę, oby tylko wróciła. Ma potencjał, jest inteligentna więc sobie poradzi. I jeśli zechce, może zamieszkać u swojej babci w Szprotawie.

To, że Nela byłą zdolna, potwierdzają jej koleżanki i koledzy. - Ale ostatnio jakby się zmieniła. Zaczęła nawet palić papierosy - mówi jedna z dziewcząt.

To miłosne uniesienie

Nelę Krawczyk poszukuje policja. Za Tomaszem Wójcikiem rozesłano listy gończe, na długo przed tym, nim zniknął z nastolatką. Poszukiwany jest za kradzieże. Obie sprawy prowadzi sierżant sztabowy Lesław Długosz. - Sprawdzamy wszystkie informacje - zapewnia. Według policji ostatnio oboje widziani byli pod Gorzowem. Przez dwa tygodnie pracowali przy produkcji wyrobów z wikliny. - Ale ktoś dał im sygnał, że namierzyła ich policja i znów uciekli - dodaje L. Długosz.

Podinspektor Zbigniew Michalski nie ma wątpliwości: Nela Krawczyk uciekła dobrowolnie.
- To jest uniesienie miłosne. Takie, jak w jej wieku przeżywa wiele nieletnich dziewcząt. Niedobrze się stało, że swoje uczucia ulokowała w takim mężczyźnie - mówi. Policja apeluje do wszystkich, którzy widzieli poszukiwanych, by zgłosili to do najbliższego komisariatu.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.