Czekają na most

dodano: 2007-05-04 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Mieszkańcy Bobrowic liczyli, że w tym roku ruszy budowa mostu. Drogowcy jednak zaplanowali inwestycję dopiero na 2008 rok.- Budowa nowego mostu miała ruszyć pierwszego marca - denerwuje się Czesław Kordasz z Bobrowic. - Tymczasem pod koniec marca pojawili się jedynie strażacy, którzy ściągali konary, które zatrzymały się na drewnianych przęsłach.

Mieszkańcy wsi zwracają uwagę, że obecnie z mostu mogą korzystać jedynie pojazdy o ciężarze do 3 ton - wcześniej mogły tędy jeździć i te ważące trzydzieści. Most jest drewniany, w fatalnym stanie są przęsła. Niektóre z nich pękły tuż nad taflą wody.

Strach i groza!

- Cięższe pojazdy muszą jechać szutrową drogą do Szprotawy, by pokonać Bóbr - zauważa mieszkanka Bobrowic. - To daleko! No i my tutaj żyjemy w strachu, że przy wyższym poziomie wody nasza droga w świat popłynie. Bo przeprawa cała się trzęsie, a to co jest pod spodem budzi prawdziwą grozę!

- Nie jest tak źle - łagodzi Zygmunt Sójka z powiatowego zarządu dróg. - Co prawda podpora jest w złym stanie, jednak przy ograniczonej nośności wytrzyma. Obecnie remontujemy nawierzchnię mostu. Budowa nowego powinna ruszyć w przyszłym roku.

Sójka zaprzecza, że planowano nową inwestycję wiosną bieżącego roku: - W 2007 roku mieliśmy wznosić nowy most w ciągu ulicy Sobieskiego w Szprotawie oraz przeprawę w Iłowej - stwierdza. - Ponieważ obie inwestycje mają być finansowane z pieniędzy unijnych na lata 2007-2013, a wciąć nie znamy procedur, spodziewamy się, że budowy rozpoczniemy w przyszłym roku.

Będzie żelbetonowy

Także w 2008 roku ma ruszyć budowa mostu w Bobrowicach. Dokumentacja jest już gotowa. Drewniana konstrukcja zostanie zastąpiona żelbetonową. Będzie miała dwa przęsła, nawierzchnię asfaltową, a jej nośność wyniesie 30 ton.

- Byle nie było za późno! Jeśli kolejnej wiosny stan wody na Bobrze będzie wysoki, to most z pewnością się zawali - stwierdza mieszkaniec Bobrowic. - Jeśli jednak wreszcie powstanie ta budowla, to skończy się nasza niepewność. Czujemy się tutaj zapomniani przez władzę. Czasem nawet podejrzewamy, że wieś przeznaczono pod zalew Bobru.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.