Obchody światowego dnia liczby Pi

dodano: 2011-03-19 11:43:26, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W dniu 14 marca 2011 roku w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Szprotawie obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI.



Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych konkursach związanych z matematyką, oglądać przygotowane wystawy i poznać ciekawostki dotyczące tej „godnej podziwu liczby…” W ramach święta odbyły się KLASOWE KONKURSY MATEMATYCZNE dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Czteroosobowe zespoły z poszczególnych klas bardzo dobrze poradziły sobie z konkursowymi zadaniami, które wymagały logicznego myślenia, sprytu i trochę wiedzy matematycznej (m.in. trzeba było rozwiązać KRZYŻÓWKĘ GIGANT, ułożyć figury z TANGRAMU, skojarzyć słowa z pojęciami matematycznymi, rozwiązać Quiz o liczbie Pi (np. ile jest równe” pi razy oko”?).

Dużym zainteresowaniem cieszył się KONKURS SUDOKU, startowało 58 uczniów i aż pięć osób zdobyło maksymalną ilość- 333 punkty. Tytuł Arcymistrza SUDOKU uzyskały:
- Dominika Furmaniuk z kl.IIIe
- Aleksandra Kwaśniewska z kl. Id
- Dorota Nowak z kl. Id
- Joanna Sobczyk z kl. IIIg
- Agata Kopaniecka z kl. IIIf

Z ciekawymi zadaniami zmagało się 44 uczestników KONKURSU ZADAŃ LOGICZNYCH. Najlepszy wynik uzyskali:
1. Dorota Nowak z kl. Id
2. Marcin Węgrzyn z kl. IIIf oraz Joanna Jaszczyk z kl. IIIf
3. Paulina Goździk z klasy III f

Rozstrzygnięty został także KONKURS FOTOGRAFICZNY pod hasłem „Szprotawa i okolice widziane okiem matematyka”, zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki:
I miejsce zdobyła Joanna Jaszczyk z kl. III f
II miejsce- Sandra Sowa z kl. Ia
III miejsce Angelika Mróz z kl. IIa

Intrygujące dla „młodych matematyków” okazały się stare maszyny liczące prezentowane na wystawie pt. „Przyrządy do mierzenia i maszyny liczące”. Dawny „kręciołek” kojarzył się gimnazjalistom z telefonem lub maszyną do pisania. Natomiast wystawa pt. „KOŁA UCZNIOWSKIE” była dziełem uczniów i pokazał jak wiele rzeczy codziennego użytku ma kształt koła. Uczniom gimnazjum w pamięć szczególnie zapadł jeden z prezentowanych cytatów na korytarzach szkoły: ”Do poznania MATEMATYKI nie prowadzi królewska droga.”. Cieszy fakt , iż tak wielu uczniów zdecydowało się na nią wstąpić .

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jutro ponownie nie odbędą się zajęcia w szkołach

dodano: 2026-02-05 15:44:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Jak podaje Urząd Miejski w Szprotawie zajęcia dydaktyczne prowadzone w placówkach prowadzonych przez Gminę Szprotawa w piątek 6 lutego 2026 roku zostają zawieszone.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga Mieszkańcy - fatalne warunki

dodano: 2026-02-05 06:30:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Nie miła niespodzianka czeka od rana na mieszkańców Szprotawy i okolic. Ulice i chodniki zamieniły się w istne lodowisko. Służby już działaja, ale trudne warunki będą jeszcze dluższy czas.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co się dzieje z oświetleniem szprotawskich ulic?

dodano: 2026-02-02 17:39:35, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy Szprotawy od dłuższego czasu zwracają uwagę na częste wyłączenia oświetlenia na ulicach: Niepodległości, Odrodzonego Wojska Polskiego oraz Koszarowej. W sieci pojawiły się głosy, że to celowe działania „dla oszczędności”. Postanowiliśmy to sprawdzić.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

WOŚP w Szprotawie z rekordem!

dodano: 2026-02-01 18:51:57, autor: Redakcja, źródło: Hufiec ZHP Szprotawa

Mija tydzień od kiedy na szprotawskim Rynku mieliśmy możliwość uczestniczyć w lokalnym 34 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza, która po raz pierwszy odbyła się w plenerze mimo zimna zgromadziła sporo uczestników, którzy po raz kolejny pokazali, że mieszkańcy naszej gminy wiedzą co to znaczy pomagać!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.