Złóż wniosek o dopłaty do materiału sienego

dodano: 2016-04-22 08:50:14, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.



Wsparcie jest udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2015 r. do 15 czerwca 2016 r.

Dopłatami objęte są następujące gatunki roślin:
zboża: pszenica zwyczajna, pszenica twarda, żyto (populacyjne, syntetyczne lub mieszańcowe), jęczmień, pszenżyto, owies,
rośliny strączkowe: łubin (żółty, wąskolistny lub biały), groch siewny, bobik, soja, wyka siewna,
ziemniak
mieszanki zbożowe i pastewne sporządzone z ww. roślin objętych systemem dopłat, z wyłączeniem ziemniaka.
O wsparcie mogą ubiegać się także producenci rolni, których uprawy zostały zniszczone w wyniku działania niskich temperatur. Warunkiem otrzymania dopłaty jest zakupienie i zużycie do siewu lub sadzenia materiału siewnego, a także dołączenie dokumentów potwierdzających zakup materiału siewnego i wystąpienie szkody w uprawach.
Wnioski wraz z załącznikami można złożyć poprzez aplikację ELF dostępną na stronie https://elf.arr.gov.pl lub Oddziale Terenowym właściwym dla miejsca zamieszkania albo wysłać pocztą. O terminie złożenia wysłanego wniosku decyduje data stempla pocztowego.Wnioski na bieżąco są weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Stawki dopłat zostaną określone po upłynięciu terminu ich składania, w drodze rozporządzenia Rady Ministrów w terminie do 30 września. Natomiast środki finansowe zostaną wypłacone w terminie 30 dni od wydania decyzji przyznających dopłaty, najpóźniej do końca 2016 r.
Niezbędne dokumenty znajdują się na stronie Agencji Rynku Rolnego w zakładce materiał siewny (http://www.arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/material-siewny).

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Można składać wnioski na mieszkania w biurowcu DZO

dodano: 2025-12-04 09:39:29, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na najem 40 nowych lokali mieszkalnych znajdujących się w byłym biurowcu DZO przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. To długo wyczekiwana oferta dla mieszkańców poszukujących komfortowego i stabilnego najmu w nowoczesnym standardzie.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pożar budynku stacji w Lesznie Górnym

dodano: 2025-12-02 21:10:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa akcja gaśnicza w budynku dawnego dworca kolejowego w Lesznie Górnym. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godziną 18:00. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy już 6 grudnia!

dodano: 2025-12-02 10:45:00, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Poczuj magię świąt w najpiękniejszym wydaniu! Już 6 grudnia 2025 r. szprotawski rynek zamieni się w pełne blasku, muzyki i zimowej radości centrum świątecznych wydarzeń. Start o 12:00!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

80-lecie Społem PSS Szprotawa

dodano: 2025-12-01 11:23:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wyjątkowy jubileusz – 80 lat działalności Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Szprotawie. To osiem dekad pracy, rozwoju i wspólnego budowania lokalnej tradycji handlowej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.