Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dodano: 2016-04-29 16:31:25, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Uczniowie Zespołu Szkół w Wiechlicach okazali się bezkonkurencyjni w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Uczestnicy turnieju, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i który co roku odbywa się w Wiechlicach (napisałabym w Wiechlicach – bo zespołem jesteśmy dopiero od września), musieli zmagać się z różnymi konkurencjami. Był rowerowy tor przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, test dotyczący znajomości przepisów, test ze stosowania zasad ruchu drogowego (tzw. test skrzyżowań) ; sprawdzana była również znajomość zasad udzielania I pomocy. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali przedstawiciele Policji oraz Straży Pożarnej.
Ostatecznie po zaciętej walce I miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach reprezentowane przez Patryka Kuczaka, Macieja Kiepurę i Artura Cieślaka (opiekunem drużyny był Krzysztof Zdebelak), II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Szprotawie, a III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Szprotawie.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego Filia w Siecieborzycach (uczniowie Patryk Popiół, Otylia Korczyńska, Roksana Michalak, Hubert Herbut, opiekun Stanisława Ganczar), II miejsce - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach (opiekun Tadeusz Włodarczyk) oraz miejsce III - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego Filia w Długiem (opiekun Władysław Kruszewski).
Wybrano także najlepszych zawodników turnieju. Wśród uczniów szkoły podstawowej tytułem tym może się poszczycić Patryk Popiół z Filii w Siecieborzycach, zaś w kategorii gimnazjów Patryk Kuczak – uczeń Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach. Wyróżniono również uczennicę Zespołu Szkół Nr 1 w Szprotawie Weronikę Kosmalę Gomez za postawę i uznano ją za najlepiej poruszającą się i wykonującą zadania w ruchu drogowym ze wszystkich uczestników.
Turniej zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, których w progach szkoły serdecznie powitała dyrektor Zespołu Szkół w Wiechlicach Cecylia Brodzińska. Obecny był burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Szprotawie Sylwester Chocholski, Roman Śliwiński - radny Powiatu Żagańskiego, Władysław Sobczak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Jarosław Zubal i Stanisław Rosół – radni gminni, Alicja Kotlarz – przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 3, Jadwiga Zarzeczna – Rosół dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, a także kierownicy filii – Halina Kanyi – Maina, Krystyna Matczak oraz Janusz Suchecki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy oraz ogromnego zaangażowania.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powstanie kolejna droga rowerowa

dodano: 2022-08-10 10:03:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski przygotowuje się do budowy drogi rowerowej z Wiechlic p. Leszno Dolne, Górne do granicy z woj. dolnośląskim. Inwestycja jest w przygotowaniu, na razie postępowanie dotyczy opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Łatwiej skręcić z Młynarskiej na Zabobrze!

dodano: 2022-08-04 12:46:40, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od wczoraj działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej, Krasińskiego, Muzealnej i 3 Maja. Zastosowanie automatycznego sterowania ruchem powinno zredukować zatory drogowe. Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

48-letniemu plantatorowi grożą 3 lata więzienia

dodano: 2022-07-31 14:12:27, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

38 drzewek konopi indyjskich i prawie 6 kilogramów zebranych plonów znalezionych w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Szprotawa – to efekt skutecznej pracy operacyjnej policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Przebudowa ul. Chodkiewicza - galeria

dodano: 2022-07-24 14:30:37, autor: Redakcja, źródło:

Trwa przebudowa ul. Chodkiewicza. Prace są coraz bardziej zaawansowane.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.