Wymienione zostaną wszystkie okna i drzwi, instalacja centralnego ogrzewania, zostanie ocieplony dach oraz wybudowana nowa kotłownia gazowa.

Budynek szkoły był już w bardzo złym stanie i wymagał natychmiastowego remontu, mówi wicestarosta żagański Zbigniew Teler.

Remont będzie kosztował ponad 2 mln złotych z czego znaczna część zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień.

Autor: Marzena Wróbel