Otwarcie orlika

dodano: 2013-06-10 20:24:50, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już w najbliższy czwartek, 13 czerwca br., na Stadionie Miejskim odbędzie się oficjalne otwarcie szprotawskiego Orlika, wybudowanego w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Województwa Lubuskiego.Z okazji otwarcia rozegrane zostaną dwa turnieje o Puchar Burmistrza Szprotawy: turniej piłkarski chłopców szkół gimnazjalnych oraz koszykówka dziewcząt szkół podstawowych. Początek zawodów - godz. 9.00. Przewidywane zakończenie zawodów połączone z wręczeniem nagród - godz. 12.00

Budowa kompleksu boisk sportowych w Szprotawie rozpoczęła się w lipcu, a zakończyła w listopadzie 2012 r. Inwestycja realizowana była w podziale na III części.

Prace budowlane
W ramach I i II części zadania obejmującej budowę boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego wykonano: prace przygotowawcze, demontażowe, podbudowy, chodniki wraz z obrzeżami, trawnik, ogrodzenie, instalacje elektryczne, oświetlenie terenu oraz branżę sanitarną. Następnie położono trawę syntetyczną, nawierzchnię poliuretanową i zamontowano wyposażenie sportowe oraz kosze na odpady.
W ramach III części zadania polegającej na adaptacji budynku gospodarczego na budynek sanitarno-szatniowy wykonano: roboty remontowe, tynki i okładziny, stolarkę, malowanie, pokrycie dachowe, elewację, instalację wodno-kanalizacyjną, wentylację, roboty elektryczne oraz przyłącza kanalizacyjne, elektryczne i wodne.

Wykonawcy inwestycji
Wykonawcami zadania byli:
1. Firma Usługowo-Budowlana „Building and Transport” Anna Fedko z Lubina – realizowała I część zamówienia tj. boisko do piłki nożnej i wielofunkcyjne.
2. Firma HEMET Sp. z o.o. z Zielonej Góry – realizowała II część zamówienia, tj. nawierzchnię boisk:
do piłki nożnej i wielofunkcyjnego oraz ich wyposażenie.
3. Zakład Ogólnobudowlany Stanisław Cerkowniak ze Szprotawy – realizował III część zamówienia
tj. adaptację budynku gospodarczego na budynek sanitarno-szatniowy.

Wartość zadania i współfinansowanie
Całkowity koszt zadania łącznie z opracowaniem dokumentacji projektowej wyniósł 908.523,29 zł brutto, w tym wysokość dotacji zgodnie z zawartymi umowami o dofinansowanie wynosi 626.812,69 zł tj. ok. 69% całkowitych kosztów inwestycji, w tym ze środków budżetu Województwa Lubuskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego) 299.812,69zł i środków budżetu państwa (Ministerstwo Sportu i Turystyki) 327.000,00zł.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.