Mamy nowoczesną oczyszczalnię

dodano: 2014-11-05 20:35:58, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Burmistrz Józef Rubacha uroczyście otworzył przebudowaną w ramach unijnego projektu oczyszczalnię ścieków w Wiechlicach. W trakcie spotkania ścieki ze Szprotawy zostały skierowane na nowy proces technologiczny. Dzięki temu woda w Bobrze będzie czysta.Uroczyste otwarcie zorganizowane zostało w obecności przedstawicieli różnego rodzaju instytucji zaangażowanych w realizację inwestycji „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. W przecięciu wstęgi Burmistrzowi Szprotawy towarzyszyli: Alicja Makarska – Prezes WFOŚiGW z Zielonej Góry, Maciej Gramowski – Prezes firmy ATA-TECHNIK Sp. z o.o., Waldemar Sługocki – Poseł na Sejm RP oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Maria Szablowska – Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, Jacek Stępień – Powiatowy Inspektor Sanitarny, Lucjan Stadnik – Prezes Zarządu SZWIK Sp. z o.o. oraz liczne delegacje ze strony Wykonawcy, Inżyniera Kontraktu i miejscowych radnych na czele z Przewodniczącym Andrzejem Skawińskim.

Podczas krótkich wystąpień poseł Waldemar Sługocki podkreślił szczególny charakter tej inwestycji z uwagi na „dodatkowy portfel”, jaki udało się Szprotawie uzyskać, ponad to, co zostało przyznane na region. Prezes Alicja Makarska gratulowała przedsięwzięcia, podkreślając, że wydawanie środków ma przełożenie na rosnący wskaźnik rezultatu.

Gmina Szprotawa umiejętnie rozszerzyła projekt i z podłączenia do nowowybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej skorzysta dodatkowo ponad 2 tys. osób. W liście gratulacyjnym od prezes Marii Szablowskiej burmistrz otrzymał wyrazy uznania za determinację i konsekwentnie zrealizowaną inwestycję stanowiącą przykład na zrównoważony, gospodarczy rozwój ukierunkowany na ekologiczne standardy współczesnego świata.

Przy tej okazji Burmistrz Józef Rubacha podziękował wykonawcy za dobrą współpracę i zaangażowanie w całym procesie powstawania obiektu. Podsumował, że na jego budowę wydatkowano 32 mln zł i z satysfakcją patrzy na rezultat.

Zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.