Młodziczki w półfinałach Mistrzostw Polski

dodano: 2008-05-19 02:58:31, autor: , źródło:

Trwa dobra passa koszykarek ze Szprotawy. Po kadetkach do półfinałów Mistrzostw Polski awansowały również młodziczki.

W dniach 16-18.05.2008 w hali szprotawskiego gimnazjum odbył się turniej ćwierćfinałowy rozgrywek ogólnopolskich w kategorii młodziczek, w którym oprócz gospodyń udział wzięły zespoły z Lublina i Ostrowa Wielkopolskiego (z udziału w turnieju wycofała się Wisła Kraków).

Dziewczęta ze Szprotawy pewnie wygrały swoje mecze i ich dobra postawa pozwala mieć nadzieje na awans do finałów. Szczególnie cieszy wygrana nad zespołem z Ostrowa, który w zeszłym roku zdobył mistrzostwo Polski szkół podstawowych, pokonując w finale właśnie Szprotawę zaledwie jednym punktem.

Wyniki turnieju:
Grupa V - organizator Sprotavia Szprotawa

16.05.2008 (piątek)

Sprotavia Szprotawa - UKS Kasprowiczakna Ostrów Wlkp. 69:33 (20:4, 17:10, 19:8, 13:11)

17.05.2008 (sobota)

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. - UKS Piątka Lublin 72:33 (9:10, 19:0, 18:8, 26:15)

18.05.2008 (niedziela)

Sprotavia Szprotawa - UKS Piątka Lublin 77:41 (20:4, 25:10, 20:15, 12:12)

Kolejność końcowa
1. Sprotavia Szprotawa*
2. Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.*
3. UKS Piątka Lublin
* - awans do turnieju półfinałowego

Szprotawski klub podejmuje starania o organizację turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek (30.05-01.06.2008). Decyzje w tej sprawie podejmie PZKosz w najbliższych dniach. W dniach 23-25.05.2008 półfinałach MP w Lublinie wystąpią kadetki KS Sprotavia, które wywalczyły awans na turnieju w Poznaniu.

Przed nimi niezwykle trudne zadanie gdyż przyjdzie im zmierzyć się z bardzo silnymi czołowymi w tej kategorii wiekowej w Polsce zespołami z Lublina, Bytomia i Bydgoszczy. Wjazd na turniej do Lublina możliwy będzie dzięki sponsorom, którym klub serdecznie dziękuje.

autor informacji Radosław Szwaja

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

IV Liga 24 kolejka

dodano: 2024-04-20 12:41:39, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

Forum

Wyniki 23. kolejki IV Ligi

dodano: 2024-04-19 19:12:21, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

W 23. kolejce IV Ligi grupy lubuskiej Sprotavia Szprotawa pokonała w wyjazdowym meczu w Żarach miejscowy Promień 1-4.