Jednakże jazda na motocyklu crossowym to wbrew pozorom ogromny wysiłek fizyczny, powiązany z dużym panowaniem nad motorem, wyborem odpowiedniej trasy przejazdu, oraz wysokie loty w powietrzu na odległości dochodzące do 20 metrów. Dlatego Adrian w opinii trenera Marka Dudzińskiego jest bardzo ambitnym zawodnikiem i na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać.

Cały sezon 2009 Adrian startuje w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej nr startowy 24, z zawodów na zawody osiąga coraz lepsze wyniki. Ostatni występ w Nowym Tomyślu Adrian może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zajął miejsce tuż za podium, zabrakło naprawdę niewiele, jechał na trzeciej pozycji, ale upadek na bardzo trudnym torze spowodował utratę pozycji na podium.