Rekordowa obecność na Dniach Szprotawy

dodano: 2016-06-21 16:17:25, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Szanowni Państwo!
Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy już za nami. W tym roku święto miasta połączone było z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg.
W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło ponad 120 gości z Gevelsbergu i Sprembergu z Niemiec oraz z Butery z Włoch.Reprezentowali oni różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast, z którymi współpracują nasze jednostki. Wspomnieć należy, iż wiele polskich rodzin utrzymuje przyjacielskie kontakty już od samego początku współpracy, jeszcze przed podpisaniem oficjalnej umowy o wzajemnym partnerstwie. Wydarzenie to było również okazją do nawiązania nowych kontaktów.
W piątek, 17 czerwca, uroczystości na Błoniach otworzyli burmistrzowie Józef Rubacha i Claus Jacobi. Impreza po kilku latach powróciła na Błonia Szprotawskie. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzielnie dzieci z pokazem zumby. Od 18.30 wszyscy bawili się już podczas biesiady polsko-niemieckiej. Przybyłych nie odstraszył nawet deszcz, na murawie mieszkańcy Szprotawy i zaproszeni goście tańczyli i śpiewali do późnych godzin wieczornych. Na zakończenie piątkowych występów zagrał szprotawski zespół EWAKUACJA.
W następnym dniu, w ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury oficjalnie otworzono wystawę fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Barwny korowód zamienił się w prawdziwy spektakl uliczny odegrany przez artystów ze wszystkich szprotawskich przedszkoli i szkół, a także gminnych organizacji. Korowód tworzyli: władze gminy Szprotawa, miasta Gevelsberg oraz Butery, Radni Rady Miejskiej w Szprotawie, Sołtysi gminy Szprotawa, młodzież miasta Gevelsberg, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół przy ul. Sobieskiego 58, Zespół Szkół w Wiechlicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie, Przedszkole Komunalne Nr 1, Przedszkole Komunalne Nr 2, Przedszkole Komunalne Nr 3, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Henrykowie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach, Klub Motocyklowy MOTO Szprotawa, Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Szprotawie, Orkiestra Wojskowa Żagań.
Od godziny 18.00 impreza odbywała się na błoniach. Przybyłych powitali muzycy ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpiła Kasia Kucharz z Sunniakami.
Wieczorem scena należała do NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Natalię na scenie przywitały piski młodych fanek. Artystka, jak zwykle nie zawiodła, szprotawską publiczność zachwyciła takimi hitami jak: „Wszystkiego na raz", „Teraz ty", czy „Nie patrzę w dół". Bisowała m. in. piosenką „Lustra”.
Zespół VIDEO to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów pop rockowych. Twórcy licznych przebojów, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", „Szminki róż", „Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy". Największy szał wśród rekordowo zgromadzonej publice wywołała piosenka „Idę na plażę”. Sobotnie szaleństwo zakończyła dyskoteka, która trwała do godz. 1.00.
W niedzielę, na placu przed ratuszem włodarze Szprotawy i Gevelsbergu uroczyście odsłonili ławeczkę przyjaźń polsko-niemieckiej oraz posadzono lipę. Drzewko jako symbol przyjaźni ma rosnąc przez długie lata. Po południu na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena należała do zespołów lokalnych. Imprezę zakończył występ zespołu disco-polo AVANGARDE.
Szczegółowe relacje i fotorelacje z każdego punktu programu już wkrótce.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szybką jazdę 49-latka przerwali policjanci

dodano: 2024-02-16 10:40:17, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

W czwartek 15 lutego 2024 roku w Niegosławicach brawurową jazdę kierowcy Mercedesa przerwali żagańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Powód? Przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 80 km/h. I to wszystko nagrało się na wideorejestrator...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.