Długo zapowiadana inwestycja mająca połączyć Szprotawę i Małomice w końcu dojdzie do skutku. Powiat żagański ogłosił przetarg na realizację tego zadania.
W ramach tego postępowania wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudowanie ciągu pieszo - rowerowego o długości 2.109 m wraz z oświetleniem przy drodze powiatowej nr 1086F.
Droga rowerowa będzie wykonana z asfaltu na podbudowie z kruszywa łamanego. Będzie ona miała szerokość 2,5 m z wyjątkiem obiektów mostowych, gdzie szerokość będzie zmienna. Ścieżka rowerowo - piesza będzie przylegać do istniejącej jezdni. Aktualnie w miejscu planowanej drogi rowerowej istnieje pobocze gruntowe, rowy odwadniające lub tereny zielone.
Cała ścieżka rowerowa będzie oświetlona, planuje się ustawienie 62 słupów. Oświetlenie będzie wpięte do istniejących sieci w Małomicach przy ul. Chrobrego (odcinek 1671 metrów) i Szprotawie przy ul. Małomickiej (odcinek 377 metrów). Oświetlenie zapewnią oprawy typu LED. Przyjmuje się dwustopniowe ograniczenie mocy oprawy o 30% w godzinach od 22.00 do 24.00 i 4.00 do 6.00, a o 50% w godzinach od 0.00 do 4.00. W pozostałych godzinach oprawy będą świeciły z pełną mocą.
Potencjalni wykonawcy będą mieli czas na realizację zamówienia do 30 listopada 2016 roku. Otwarcie ofert przewidziano na 7 lipca 2016 roku.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Za oknem piękna słoneczna niedziela! Mega Frajda Dmuchańce zaprasza już od godziny 13:00 na Stadion Miejski w Szprotawie gdzie na Wasze Pociechy czekać będą kolorowe dmuchane atrakcje!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Wyjątkowe obchodzy Niedzieli Palmowej w Szprotawie
dodano: 2025-04-12 20:05:16, autor: Redakcja, źródło: Parafia Wniebowzięcia NMP w Szprotawie
Mieszkańcy Szprotawy mają okazję wziąć udział w niezwykłej Eucharystii Niedzieli Palmowej zorganizowanej przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie pod przewodnictwem Bp Tadeusza Lityńskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Kierujący na zakazie i błyskawiczny wyrok
dodano: 2025-04-12 08:33:13, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu
Zaledwie 43 godziny od momentu zatrzymania czekał na wyrok 48-latek, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz czeka go 5 miesięcy pobytu w zakładzie karnym.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.