Borowina gotuje i integruje

dodano: 2015-09-15 12:13:43, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

„Borowina gotuje i integruje” to nowy projekt OSP z Borowiny, do którego zaproszeni są mieszkańcy gminy Szprotawa. Zajęcia poprowadzą instruktorzy gotowania i dekorowania potraw.- Wspólnie spędzimy miło i efektywnie czas na rozwijaniu pasji do wspólnego biesiadowania. A na zakończenie projektu zorganizujemy razem naszą galę, w której cała Borowina pokaże jak się gotuje i integruje – zachęca do udziału Marcin Furgal z OSP.
W ramach projektu odbędą się warsztaty z zakresu gotowania i przyrządzania potraw, dekorowania potraw i savoir vivre przy stole. Do prowadzenia warsztatów zostaną zatrudnieni wykwalifikowani instruktorzy. Kurs podzielony będzie na 2 moduły.

Tematy szkoleń
Pierwszy to kurs gotowania, który zakłada 20 godzin szkolenia. Zajęcia obejmować będą: gotowanie zup, przyrządzanie potraw mięsnych, wykonywanie przystawek, pieczenie ciast i informacje na temat zdrowej żywności.

Drugi moduł to kurs dekorowania, potrwa 10 godzin. Będzie to szkolenie z zakresu savoir vivre przy stole. Będzie można się dowiedzieć jak ułożyć sztućce, ustawić szklanki i talerze, podać posiłek i jak dekorować potrawy.

Łącznie odbędzie się 30 godzin warsztatów w okresie od września do listopada 2015 r.
Uczestnicy na rzecz projektu będą świadczyć nieodpłatną pracę w postaci przygotowania sali i kuchni na prowadzenie zajęć, po każdych zajęciach będą wykonywać prace porządkowe w świetlicy. Podczas gdy będą zdobywać dodatkowe umiejętności gotowania, dla dzieci zostanie utworzony kącik malucha, w którym mamy będą mogły zostawić dziecko pod okiem wolontariusza.

Na zakończenie projektu w świetlicy wiejskiej zostanie zorganizowana gala, na którą zaproszeni zostaną mieszkańcy gminy i osoby zaangażowane w realizację projektu. Galę przygotują uczestniczki projektu. Będą mogli wykazać się zdobytymi kwalifikacjami dotyczącymi gotowania i dekorowania.

Organizatorzy i zapisy
Projekt zrealizują wspólnie: OSP, Sołtys i Rada Sołecka Borowiny. Zajęcia zaczynają się 22 września 2015 r., o godz. 17.00 w sali wiejskiej w Borowinie. Zapisy www.borowina.osp.org.pl, e-mail: borowina@web.osp.org.pl, tel. 661 112 407 lub 603 248 200. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie "Fundację "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich".
Wyboru uczestniczek projektu będzie dokonywać grupa realizująca projekt na podstawie złożonych zgłoszeń.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.