Polski Deutsch Francais
Informacje ogólne
Przyroda w gminie Szprotawa
Gmina Szprotawa jest miejscem atrakcyjnym przyrodniczo. Atrakcyjność tą zawdzięcza ona głównie gęstym lasom okalającym miasto z każdej strony, które w gminie zajmują powierzchnię 7826 ha i należą do formacji leśnej Bory Dolnośląskie.


Najgęstsze lasy leżą na południe i wschód od miasta. Dominują w nich drzewa iglaste z przewagą sosny 72% drzewostanu, następnie drzewa liściaste dąb 9%, brzoza 7%, olcha 4%, pozostałe gatunki drzew 1%. Są one starsze wiekowo od pozostałych formacji leśnych w województwie lubuskim. Lato i jesień to okres wysypu grzybów i jagód, z czego chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści odwiedzający miasto i gminę.


Lasy stały się szansą rozwoju ruchu turystycznego zarówno tego w skali makro jak i gospodarstw agroturystycznych. Na turystów czekają także liczne zabytki przyrody, stawy, wrzosowiska, szlaki turystyczne i wiele ciekawych gatunków zwierząt.

Tutaj naprawdę można odpocząć i zrelaksować się na łonie natury, w bliskim kontakcie z przyrodą. Szprotawskimi lasami gospodaruje już od wielu lat Nadleśnictwo Szprotawa.Niezależny Serwis Miejski www.szprotawa.org.pl
© 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.
GFX © 2009 - Tomek.
Partner serwisu: www.szprotawa.info
Wykorzystywanie materiałów wyłącznie za zgoda autorów strony.
Niezależny Serwis Miejski nie jest związany finansowo ani organizacyjnie z żadną organizacją miejską, samorządową czy inną.