Turniej w Wiechlicach.

dodano: 2005-05-14 16:15:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dzisiaj w Wiechlicach odbyl się Wojewódzki Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Do konkursu stanęło 14 powiatowych drużyn (dziecięcych). Sprawdzano wiedzę teoretyczną - test, oraz praktyczną - rowerowa jazda po torze przeszkód i po miasteczku ruchu drogowego. Turniej ma na celu promowanie bezpiecznego zachowania się dzieci na drogach.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

"Wystraszył się ekspedientek w sklepie mięsnym"

dodano: 2005-05-13 16:14:31, autor: , źródło: onet.pl

Policja poszukuje sprawcy napadu na sklep mięsny w Szprotawie, który dzięki postawie pracujących w nim kobiet, rabunku nie dokonał, mało tego, uciekł ze sklepu w popłochu - poinformował Grzegorz Pogodziński z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Pozew oddalony

dodano: 2005-05-13 14:09:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Szprotawa nie musi płacić niemieckiej firmie Berlinerwasser AG pół miliona zł.
Przypomnijmy, że poszło o umowę powołania spółki wodno-ściekowej z 2002 r., którą zawarł poprzedni zarząd miasta z burmistrzem Franciszkiem Sitko i firmą Berlinerwasser. Obie strony wniosły do spółki udziały: Niemcy aport m.in. dokumentację budowy oczyszczalni, a miasto – sieć kanalizacyjną i ponad 7 ha gruntów pod budowę. Spółka miała wybudować oczyszczalnię ścieków i zająć się nieczystościami w gminie.
Problem pojawił się, gdy spółkę skontrolowała Najwyższa Izba Kontroli i stwierdziła, że umowa była niekorzystna dla miasta. Aport Niemców był zawyżony, a miasta – zaniżony. GroŹba była taka, że w razie likwidacji spółki, niemiecki wspólnik chciałby podziału majątku proporcjonalnego do wielkości udziałów.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Pomnik już jest

dodano: 2005-05-12 21:51:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

No i wreszcie doczekaliśmy się ponownego ustawienia pomnika Goepperta. Jest to co prawda tylko kamienna część z tabliczką zawierającą nazwisko i daty urodzenia i śmierci wielkiego Szprotawianina ale być może kiedyś uda się przywrócić także popiersie. Na nasz adres e mail przyszło zapytanie kim ów Goeppert był? Wyjaśniamy:

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Wypadkowe trasy

dodano: 2005-05-11 12:17:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Według lubuskiej, policyjnej drogówki, niebezpiecznie jest zwłaszcza na trasie nr 2, od Świecka przez Świebodzin do Poznania. Do wypadków, w tym tragicznych, dochodzi też na 3 - od Gorzowa przez Zieloną Górę do Nowego Miasteczka. Ponadto, ''wypadkowe'' lubuskie drogi to: Łęknica - Żary -Żagań - i dalej do Szprotawy, trasa Gorzów- Kostrzyn oraz Gubinek - Krosno Odrzańskie - Zielona Góra i dalej do Sulechowa.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Włamywacze

dodano: 2005-05-11 01:23:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

W nocy z 9 na 10 maja 2005 w Szprotawie przy al. Niepodległości nieznani sprawcy dokonali włamań do kilku garaży. Jak się dowiedzieliśmy łupem padały alufelgi i radia samochodowe.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Znalezisko

dodano: 2005-05-10 12:55:31, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Arkadiusz Góralczyk wykopał na swoim ogródku przy ul. Kochanowskiego w Szprotawie fragment poniemieckiej płyty grobowej z początku XX wieku.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Dziś 7,6 tys. lubuskich "starych” maturzystów zdaje pisemnie polski.

dodano: 2005-05-10 12:48:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dziś po raz ostatni uczniowie przystąpili do pisemnych matur odbywających się według starych zasad, 7,6 tys. lubuskich "starych” maturzystów zdaje dzisiaj pisemnie język polski. Oczywiście trzymamy kciuki! :)

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Obchody 60 rocznicy zakończenia II wojny światowej

dodano: 2005-05-09 13:25:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dziś w Szprotawie obchodzona jest 60 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zaproszeni goście, głównie kombatanci spotkali się najpierw pod pomnikiem Braterstwa Broni, przy al. Niepodległości, gdzie delegacje kombatantów, miejskich władz oraz uczniów szprotawskich szkół złożyły kwiaty. Wygłoszono także okolicznościowe mowy, w imieniu Koła Kombatantów przemówienie wygłosił pan Mieczysław Pozaroszczyk. Burmistrz Szprotawy Roman Rosół wręczył okolicznościowe odznaczenia. W chwili pisania artykułu trwają uroczystości w Domu Kultury, gdzie zaplanowano koncert okolicznościowy i spotkanie kombatantów.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Matura

dodano: 2005-05-05 11:00:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Właśnie rozpoczyna się pisemna matura z języka polskiego. Życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników wszystkim zdającym.

Skomentuj Przeczytaj więcej...