Młodzi sportowcy z sukcesami

dodano: 2014-12-24 10:07:31, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 ze Szprotawy uczestniczą w ogólnopolskich zawodach sportowych. Z powodzeniem reprezentują województwo lubuskie i gminę Szprotawa.Piłkarski turniej w Gromadce
W sobotę, 13 grudnia 20914 r. uczniowie uczestniczyli w halowym turnieju piłkarskim w Gromadce koło Bolesławca. Byli jedynym przedstawicielem województwa lubuskiego w gronie ośmiu drużyn, które wystąpiły w rozgrywkach. W pierwszym spotkaniu szprotawianie ulegli zespołowi BKS-u Bolesławiec, lecz następne mecze w wykonaniu naszych chłopców były znacznie lepsze. Kolejno pokonali sześć pozostałych zespołów, biorących udział w turnieju i nie pozwolili już sobie na utratę żadnego gola. Efektem dobrej gry była druga lokata w turnieju i satysfakcja z czynionych systematycznie postępów.
Uczniowie biorący udział w rozgrywkach są uczestnikami innowacji pedagogicznej „Piłka nożna dziecięca pasja”, realizowanej w szkole już trzeci rok. Drużyna szprotawska wystąpiła w składzie: Aleks Wronowicz, Patryk Piróg, Olaf Żubrowski, Marceli Matwiejczuk, Tomir Kijowski, Ernest Pruchnicki, Deniz Kasap, Michał Wardęga, Kacper Czeleń i Hubert Chuchra. Wyniki drużyny: porażka z BKS Bolesławiec 0:3, zwycięstwa z LTS Leśna 5:0, FA Bogatynia 2:0, KP Wratislavia Wrocław 2:0, Chojnik Jelenia Góra 2:0, UKS Gościszów 1:0, Talent Bolesławiec 4:0. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchar za drugie miejsce w turnieju.

Siatkarski turniej w Górze
Co roku w grudniu siatkarze szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Chłopców w Górze. W tym roku rozgrywany był już po raz dziesiąty, a uczestniczyły w nim drużyny: UKS „Dwójka” Milicz, SP 3 Wrocław, SP Smolnik, MLKS Volley Gubin, SP Glinka, UKS „Trójka” Góra oraz SP 1 Szprotawa. Uczniowie rywalizowali w najmłodszej i najliczniejszej kategorii wiekowej – dwójek siatkarskich (w turnieju uczestniczyło 18 drużyn tej kategorii). Duży sukces odniósł zespół w składzie: Filip Pasik i Brajan Zamachowski. Przebrnął on przez eliminacje jak burza, wygrywając wszystkie mecze grupowe. Chłopcy przegrali tylko jeden mecz w fazie finałowej rozgrywek, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Mniej szczęścia miała druga drużyna, grająca w składzie: Jakub Dobrowolski, Niko Cudajewicz oraz Antoni Niedzielski. Zajęła ona ostatnie 18. miejsce, lecz trzeba zaznaczyć, że zawody były dla nich pierwszym sportowym egzaminem.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Poznaliśmy radnych Powiatu żagańskiego

dodano: 2024-04-08 13:20:43, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy gmin Szprotawa, Małomice i Niegosławice wybrali 7 przedstawicieli do Rady Powiatu Żagańskiego. Oto lista reprezentantów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory w sąsiednich gminach

dodano: 2024-04-08 09:13:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W Małmicach o wygranej Burmistrza zadecydowało dokładnie 100 głosów. W gminie Niegosławice zaś o tym kto zasiądzie w fotelu wójta zadecyduje druga tura, w której zmierzy się dwóch doświadczonych już włodarzy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosław Gąsik ponownie Burmistrzem

dodano: 2024-04-08 06:50:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy miasta i gminy Szprotawa ponownie zaufali Mirosławowi Gąsikowi. Obecny Burmistrz będzie nadal pełnił swoją fukncję bowiem uzyskał 4858 głosów co stanowiło 72,25% ogólnej liczby głosów. Oznacza to, że w Szprotawie nie będzie drugiej tury wyborów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.