Złapani na promocję

dodano: 2006-04-14 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Nieprawidłowości w lubuskich supermarketach wykryli pracownicy zielonogórskiej delegatury inspekcji handlowej.Szał przedświątecznych zakupów w pełni. Amok próbują wykorzystać sprzedawcy. W jednym z zielonogórskich supermarketów ani jeden produkt, który był w koszach z informacją „STOP PROMOCJA”, nie był objęty promocją. Tak wynika z raportu, który sporządzili pracownicy zielonogórskiej inspekcji handlowej w ramach ogólnopolskiej akcji sprawdzania rzetelności promocji w sklepach wielkopowierzchniowych.

Przemyślana manipulacja

- Ceny towarów nie były wcale promocyjne. Dla przykładu kalosze dziecięce, które w tak oznaczonym koszu kosztowały 26,64 zł, przed promocją wyceniano tylko na 14,99 zł. Podana cena była więc o kilka złotych większa niż promocyjna - mówi Wanda Szulborska, która prowadzi kontrolę.
Wykazała ona, że wszystkie towary w koszach miały ceny wyższe od promocyjnych. Czy był to błąd pracowników sklepu? A może przemyślana manipulacja?- Wygląda na to, że było to celowe działanie. Tuż po naszej wizycie bowiem z koszów znikła taśma z napisem „STOP PROMOCJA” - mówi specjalista ds. ochrony konsumentów Janusz Polakiewicz. Dyrektor zielonogórskiej delegatury inspekcji handlowej Ewa Mazurkiewicz przestrzega: - Konsumenci muszą być ostrożni. Szczególnie w okresie przedświątecznym są narażeni na pokusę ze strony towarów oznaczonych promocjami, ale niestety nie po promocyjnych cenach.

Cena promocyjna może wzrosnąć

Prezes zarządu prowadzącego zielonogórski supermarket, w którym wykryto nieprawidłowości tłumaczy: - Obowiązek handlowy staramy się wykonywać najlepiej jak potrafimy. Przestrzegamy wszystkich zasad gry rynkowej. Oczywiście bierzemy też pod uwagę aspekt uczciwości. A w tym przypadku mogło dojść do pomyłki. Poza tym nie jest powiedziane, że cena promocyjna nie może wzrosnąć.
W nowosolskim supermarkecie - tej samej sieci - wykryto z kolei, że konsumentów kuszono zaniżając cenę jednostkową (np. za 1 kg) towaru. - Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów cenę jednostkową wylicza się od towaru o masie stałej. Jeśli więc śledź w zalewie waży pół kilograma, to cenę za jeden kilogram wyliczamy tylko od wagi śledzia, a nie zalewy - wyjaśnia Krystyna Kwiatek z inspekcji handlowej.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.