Wojewoda w Szprotawie

dodano: 2011-05-24 20:40:34, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Helena Hatka Wojewoda Lubuski odwiedziła Szprotawę. Wizyta rozpoczęła się od dyskusji z Burmistrzem Józefem Rubachą i samorządowcami. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z aktualną sytuacją w gminie.Krótki raport związany z kondycją Szprotawy przedstawił Burmistrz. W swoim wystąpieniu mówił nie tylko o mocnych stronach, ale również o problemach związanych z funkcjonowaniem gminy. – Mając taki potencjał jesteście Państwo w stanie uporządkować wiele spraw – mówiła Wojewoda Helena Hatka.

W czasie wizyty samorządowcy zaprezentowali tereny inwestycyjne znajdujące się w gminie. Do dyspozycji potencjalnych przedsiębiorców jest ogromny teren po byłym lotnisku. – Trzeba pokazywać Szprotawę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania. Jest tutaj klimat do zakładania małych przedsiębiorstw – mówiła Helena Hatka.

Na spotkaniu z dyrektorami szkół i przedszkoli poruszone zostały problemy związane z niżem demograficznym. Rozmawiano o sposobach pozyskiwania pieniędzy z zewnętrznych źródeł dla placówek edukacyjnych. – Cieszę się, że jest koncepcja uporządkowania szkolnictwa i spraw społecznych w gminie – mówiła Wojewoda. Na szczegółowe pytania pedagogów związane z edukacją odpowiadał Radosław Wróblewski Lubuski Wicekurator Oświaty.

Szprotawa może pochwalić się cennymi zabytkami. Z pewnością można do nich zaliczyć dwa kościoły. Efekty prac konserwatorskich w zabytkowych budynkach przedstawili proboszczowie parafii. Wojewoda odwiedziła też zakład zajmujący się produkcją betonowych konstrukcji do budowy studni. Elementy wykorzystywane są między innymi do tworzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych przy powstających autostradach.

- Ja i moi współpracownicy jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeśli będę miała taką możliwość, będę wspierała gminę – podkreślała Helena Hatka na spotkaniu z mieszkańcami, które było ostatnim elementem wizyty. Na ewentualne pytania przygotowani byli również: Anna Maćkowiak Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Grażyna Jelska Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej oraz Lidia Markowska. Szprotawianie zainteresowani byli sprawami związanymi z edukacją, zatrudnieniem oraz budową obwodnicy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.