Udał się Jarmark Bożonarodzeniowy

dodano: 2015-12-14 14:06:28, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie we współpracy z Urzędem Miejskim w Szprotawie oraz Szprotawskim Domem Kultury na placu przed ratuszem 12 grudnia 2015 r., zorganizowały wspólnie pierwszy w historii naszego miasta Jarmark Bożonarodzeniowy.Jarmark był znakomitą okazją do zaprezentowania i sprzedaży światecznych wyrobów rękodzielniczych, wypieków oraz tradycyjnych potraw. Pogoda dopisała, świeciło słońce, odwiedzający znaleźli wyjątkowe prezenty pod choinkę dla swoich bliskich.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprosił do wspólnego rozpoczęcia świętowania przedszkolaków, uczniów i przedstawicieli wielu innych instytucji z całej gminy. W sumie na placu wystawiono aż 23 stoiska.
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wiechlic oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowali na jarmark m.in. szyszkowe choinki, wieńce z szyszek, anioły zdobione metodą de coupage, szkło ozdobne, ceramikę oraz ciasteczka i pierniczki świąteczne.
Piernikowe cuda upiekły panie z sołectwa Pasterzowice. Stroiki, aniołki i kartki powstały w szprotawskich przedszkolach. Natomiast w domach uczniów Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, z filii w Długiem powstały małe domki z prawdziwego piernika. Własne stoiska miały również filie szkoły z Siecieborzyc i Leszna Górnego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oferowały na jarmarku ozdoby choinkowe i na świąteczne stoły.
Na barszczyk z krokietem i ciasto zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dziećmiarowic oraz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie. Sołectwo Nowa Kopernia oferowało kompoty z suszu i m.in. makówki, a Gospodarstwo wiejskie Magdynia wyroby z dyni. Wystawiła się także sekcja origami ze Szprotawskiego Domu Kultury oraz członkowie szprotawskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Pełno rozmaitych elementów do świątecznych dekoracji mieli uczniowie Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego, Zespołu Szkół w Wiechlicach, OSiW w Wiechlicach, Fundacji „Spełnienie”, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego.
Na placu stanęła scena. Były jasełka, śpiewano kolędy, młodzież zatańczyła taniec mikołajkowy w rytm popularnej świątecznej piosenki. Dodatkową atrakcją jarmarku była wystawa szopek krakowskich, które aż do 6 stycznia przyszłego roku będzie można oglądać w Domu Kultury.
Organizatorzy dziękują wszystkim wystawcom za wspaniałe stoiska, za trud i pracę włożony w przygotowanie świątecznych ozdób. Dziękują też odwiedzającym za niezwykłą frekwencję. Jarmark z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz imprez szprotawskich. Zapraszamy za rok!

Zobacz informację w jarmarku w TVP Gorzów z dnia 13.12.2015

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.