Wypełnienie wniosku nie jest jednak proste i zabiera rolnikom sporo czasu. Tadeusz Karwowski z podzielonogórskich Lasek przyznaje, że bez pomocy pracowników agencji nie poradziłby sobie z bardzo drobiazgową unijną dokumentacją. Stanisław Hałabura z lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że pracownicy agencji robią, co w ich mocy, aby pomóc rolnikom w wypełnieniu unijnych wniosków. Wszystkie biura agencji pracować będą w najbliższych dniach do godz. 24.00, wnioski będzie też można składać w weekendy i wysyłać pocztą.

W województwie lubuskim o dopłaty z Unii Europejskiej może się starać prawie 26 tys. rolników. Do tej pory do biur agencji w całym regionie zgłosiło się niewiele ponad 45% rolników. Jeszcze kilka dni temu było ich nie więcej niż 8%. Niestety, nadal nie wiadomo, czy Bruksela zgodzi się na przedłużenie terminu składania wniosków. Rolnicy muszą więc zdążyć z wypełnieniem wszystkich dokumentów do 15 maja.