Wyższe studia w Żaganiu?

dodano: 2005-05-17 16:16:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Władze miasta tylko podpisują kolejne listy intencyjne z uczelniami. Ale czy od października któraś z nich otworzy podwoje dla studentów? To zależy od młodzieży.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Nowa strona

dodano: 2005-05-16 13:05:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Od 15 maja dostępna jest nowa witryna internetowa o Szprotawie, a dokładniej o Izbie Historii. Jest to na razie testowa wersja serwisu. Polecamy! Adres strony: http://izba.szprotawa.org.pl

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Turniej w Wiechlicach.

dodano: 2005-05-14 16:15:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dzisiaj w Wiechlicach odbyl się Wojewódzki Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Do konkursu stanęło 14 powiatowych drużyn (dziecięcych). Sprawdzano wiedzę teoretyczną - test, oraz praktyczną - rowerowa jazda po torze przeszkód i po miasteczku ruchu drogowego. Turniej ma na celu promowanie bezpiecznego zachowania się dzieci na drogach.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

"Wystraszył się ekspedientek w sklepie mięsnym"

dodano: 2005-05-13 16:14:31, autor: , źródło: onet.pl

Policja poszukuje sprawcy napadu na sklep mięsny w Szprotawie, który dzięki postawie pracujących w nim kobiet, rabunku nie dokonał, mało tego, uciekł ze sklepu w popłochu - poinformował Grzegorz Pogodziński z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Pozew oddalony

dodano: 2005-05-13 14:09:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Szprotawa nie musi płacić niemieckiej firmie Berlinerwasser AG pół miliona zł.
Przypomnijmy, że poszło o umowę powołania spółki wodno-ściekowej z 2002 r., którą zawarł poprzedni zarząd miasta z burmistrzem Franciszkiem Sitko i firmą Berlinerwasser. Obie strony wniosły do spółki udziały: Niemcy aport m.in. dokumentację budowy oczyszczalni, a miasto – sieć kanalizacyjną i ponad 7 ha gruntów pod budowę. Spółka miała wybudować oczyszczalnię ścieków i zająć się nieczystościami w gminie.
Problem pojawił się, gdy spółkę skontrolowała Najwyższa Izba Kontroli i stwierdziła, że umowa była niekorzystna dla miasta. Aport Niemców był zawyżony, a miasta – zaniżony. GroŹba była taka, że w razie likwidacji spółki, niemiecki wspólnik chciałby podziału majątku proporcjonalnego do wielkości udziałów.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Pomnik już jest

dodano: 2005-05-12 21:51:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

No i wreszcie doczekaliśmy się ponownego ustawienia pomnika Goepperta. Jest to co prawda tylko kamienna część z tabliczką zawierającą nazwisko i daty urodzenia i śmierci wielkiego Szprotawianina ale być może kiedyś uda się przywrócić także popiersie. Na nasz adres e mail przyszło zapytanie kim ów Goeppert był? Wyjaśniamy:

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Wypadkowe trasy

dodano: 2005-05-11 12:17:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Według lubuskiej, policyjnej drogówki, niebezpiecznie jest zwłaszcza na trasie nr 2, od Świecka przez Świebodzin do Poznania. Do wypadków, w tym tragicznych, dochodzi też na 3 - od Gorzowa przez Zieloną Górę do Nowego Miasteczka. Ponadto, ''wypadkowe'' lubuskie drogi to: Łęknica - Żary -Żagań - i dalej do Szprotawy, trasa Gorzów- Kostrzyn oraz Gubinek - Krosno Odrzańskie - Zielona Góra i dalej do Sulechowa.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Włamywacze

dodano: 2005-05-11 01:23:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

W nocy z 9 na 10 maja 2005 w Szprotawie przy al. Niepodległości nieznani sprawcy dokonali włamań do kilku garaży. Jak się dowiedzieliśmy łupem padały alufelgi i radia samochodowe.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Znalezisko

dodano: 2005-05-10 12:55:31, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Arkadiusz Góralczyk wykopał na swoim ogródku przy ul. Kochanowskiego w Szprotawie fragment poniemieckiej płyty grobowej z początku XX wieku.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Dziś 7,6 tys. lubuskich "starych” maturzystów zdaje pisemnie polski.

dodano: 2005-05-10 12:48:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dziś po raz ostatni uczniowie przystąpili do pisemnych matur odbywających się według starych zasad, 7,6 tys. lubuskich "starych” maturzystów zdaje dzisiaj pisemnie język polski. Oczywiście trzymamy kciuki! :)

Skomentuj Przeczytaj więcej...