W trakcie wizyty przedstawiciele rządu wzięli udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego oraz zapoznali się ze stanem szkód powodziowych. Jak przekazał Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik: "Rozmawialiśmy o wniosku wojewody dot. wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na terenie gminy".

Tego samego dnia wieczorem ukazało się obwieszenie wojewody lubuskiego o wprowadzeniu przez rząd stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa lubuskiego m.in. na terenie gminy Szprotawa.

Według wstępnych szacunków wynika, że w Szprotawie zalanych zostało ponad 60 domów, ucierpiały 3 mosty oraz kilkanaście dróg.

[Żródło zdjęcia: profil na Facebooku UM Szprotawa]