Podczas posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, a następnie złożyli ślubowanie.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Szprotawie został Pan Andrzej Stambulski, natomiast wiceprzewodniczącym Pan Andrzej Skawiński.
Podczas sesji uroczyste ślubowanie złożył burmistrz Mirosław Gąsik, który w swoim przemówieniu podziękował mieszkańcom Gminy Szprotawa za otrzymany mandat zaufania.