Szprotawa nie zwalnia z tempem inwestycji

dodano: 2016-07-30 10:01:33, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Jak wynika z Rankingu Samorządów 2016 Rzeczpospolitej, Gmina Szprotawa znalazła się na 28 miejscu wśród gmin najlepiej zarządzających swoimi finansami. Badane były inwestycje, dynamika wzrostu wydatków majątkowych, wartość środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a także indywidualny wskaźnik zadłużenia.Z tej niezależnej analizy sytuacji polskich gmin wynika, że pomimo konieczności ponoszenia nakładów finansowych, niejednokrotnie pochodzących ze środków zewnętrznych, inwestycje są motorem rozwoju gospodarczego. Dlatego Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha konsekwentnie prowadzi politykę prorozwojową, a Szprotawa nie zwalnia tempa realizacji zaplanowanych inwestycji.

W ostatnich tygodniach prowadzone są następujące inwestycje na terenie gminy Szprotawa.

odernizacja drogi w Nowej Koperni
Przy znacznym wsparciu finansowym spółki K. Schroeder Polska Sp. z.o.o., zmodernizowana została nawierzchnia drogi gminnej, stanowiącej dojazd do siedziby spółki oraz pól uprawnych. W ramach robót wykonano nawierzchnię asfaltową gr. 8 cm i szerokości 6 m. Ponadto położono nawierzchnię asfaltową przy przystanku autobusowym, co w znaczny sposób poprawi komfort podróżnych korzystających z usług transportu zbiorowego.
Wykonawcą prac była firma PHU DUBIEL ze Szprotawy przy współpracy z firmą ATA-Technik z Budzynia.


Modernizacja nawierzchni ulic osiedla Piastowskiego
Mieszkańcy osiedla Piastowskiego w Szprotawie już niedługo będą mogli cieszyć się ze zmodernizowanych ulic: Robotniczej, Mieszka I, Wyszyńskiego, 11-go Listopada, Witosa, Wieniawskiego oraz Sikorskiego. Z dniem 25 lipca br. firma Niewiadomski, przy współpracy z firmą Bud – Dróg, przystąpiły do kompleksowego odtworzenia nawierzchni dróg po prowadzonej inwestycji „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno- ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. W ramach zadania zostaną wyrównane destruktem asfaltowym nawierzchnie tych ulic, a następnie zostanie wykonane utrwalenie nawierzchni poprzez wykonanie natrysku emulsją asfaltową z posypką z grysu bazaltowego.


Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Dziećmiarowice
Rozpoczęły się również prace przy przebudowie dróg gminnych w Dziećmiarowicach. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej oraz budowę chodników. Przeprowadzone zostanie również odwodnienie drogi.
Zadanie, którego wykonawcą jest konsorcjum firm: Budownictwo Drogowo Sanitarne Fuchs Sp. z o. o. z Głogowa – Lider Konsorcjum, oraz Sowa R.J.K Sp. Komandytowa z Nowej Soli – Partner Konsorcjum, współfinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Modernizacja świetlicy wiejskiej w Witkowie
Dobiegają końca prace modernizacyjne w świetlicy wiejskiej w Witkowie. W ramach prac wykonana zostanie elewacja budynku oraz pomalowane wnętrze sali. Wykonawcą zadania jest Firma Ogólnobudowlana Stanisław Cerkowniak ze Szprotawy.

Modernizacja Zespołu Szkół w Wiechlicach
Rozpoczęto modernizację budynków Zespołu Szkół w Wiechlicach. W ramach zadania zostanie wymieniona w całości instalacja elektryczna, która dostosowana będzie do obowiązujących norm. Zaadaptowane zostanie również pomieszczenie szatni na salę lekcyjną.
Wykonawcą zadania jest PHU MARIAPOL Maria Wiesiołek z Pasterzowic.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Drogowa metamorfoza Wiechlic - ul. Akcjowa

dodano: 2023-05-25 09:43:09, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa modernizacja sieci dróg w miejscowości Wiechlice (lotnisko). Prace trwają na ulicach: Akacjowej, Brzozowej oraz Klonowej. Po zakończeniu całości inwestycji znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo na wyremontowanych odcinkach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Towarzyski mecz Polska - Norwegia w Szprotawie

dodano: 2023-05-24 13:31:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

13 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 na szprotawskim stadionie rozpocznie się pierwsze spotkanie Towarzyskiego Dwumeczu Reprezentacji Polski U16, która zmierzy się z piłkarzami z Norwegii.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zrelaksuj się i zadbaj o zdrowie

dodano: 2023-05-22 07:37:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od marca br. mieszkańcy Szprotawy mogą skorzystać ze zdwowotnych właściwości tężni solankowej usytuowanej w zrewitalizowanym parku Goepperta. Wiosna jest szczególną porą roku zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, więc jeśli jeszcze nie zdążyliście odwiedzić szprotawskiej tężni polecamy czym prędzej to nadrobić!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Otwarcie fabryki Minth Group coraz bliżej

dodano: 2023-05-20 23:00:21, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Po niespełna ośmiu miesiącach wracamy w okolice budowy fabryki Mignen Sp. z o.o. należącej do Minth Group w Wiechlicach pod Szprotawą. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.