Święto Gminy

dodano: 2017-06-07 11:26:46, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W dniach 7-9 lipca 2017 roku odbędzie się Święto Gminy. Jak informuje serwis Urzędu Miejskiego obchody będą połączone z festiwalem Ziemia i Pieśń.W piątek, 7 lipca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy. Następnie odbędzie się I koncert przeglądowy festiwalu. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Sobota to kolejne koncerty przeglądowe oraz występy finalistów programu The Voice of Poland: ARKA KŁUSOWSKIEGO, ERNESTA STANIASZKA, MAŁGORZATY NAKONIECZNEJ oraz JAGODY KRET.

Niedziela rozpocznie się od mszy świętych odprawianych na terenie całego dekanatu, w których będą uczestniczyć zespoły śpiewacze w strojach galowych. Po mszach odbędą się krótkie spotkania z miejscową ludnością.
Wielbicieli barwnych korowodów zainteresuje uroczysty przemarsz ulicami Szprotawy. Następnie na błoniach odbędzie się Koncert Galowy festiwalu, na którym zostaną wręczone dyplomy, upominki i podziękowania.
Dla najmłodszych szprotawian, po koncercie zaplanowane zostało 1,5 godzinne interaktywne przedstawienie teatralne, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów.
Święto Gminy zakończy występ Rudiego Schubertha wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania.

Podczas trzydniowego Święta Gminy w ramach koncertów przeglądowych, zaprezentują się grupy śpiewacze zaproszone z całej Polski. W tegorocznej edycji wystąpi blisko 40 zespołów. Prezentacjom przysłuchiwać się będzie Rada Artystyczna w skład, której wejdą muzycy, znawcy kultury ludowej oraz przedstawiciele organizatorów. Rada przyzna Grand Prix Festiwalu, tytuły laureata, nagrody i wyróżnienia oraz za najwartościowsze elementy prezentacji – statuetki Bukowy Liść – wieloletni symbol festiwalu Ziemia i Pieśń.
Pomiędzy koncertami będą miały miejsce zabawy integracyjne zespołów z przybyłą na święto publicznością.

Przez cały czas trwania Święta Gminy czynne będą stoiska z jadłem regionalnym, przygotowanym na konkurs pn. Jadło regionalne. Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi, promocja jadła tradycyjnego oraz integracja i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 27 czerwca br., na wnioskach do pobrania lub dostępnych na stronie www.szdk.pl oraz profilu fb. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 8 lipca br., po ostatnim koncercie przeglądowym.

Podczas imprezy odbywać się będą również pokazy rękodzieła i twórczości ludowej, w tym warsztaty, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu.
Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje, tj. duża i mała gastronomia, wesołe miasteczko, euro bungie, kule wodne oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już wkrótce otwarcie ALDI

dodano: 2023-11-26 14:59:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wiemy kiedy odbędzie się otwarcie nowego sklepu ALDI w Szprotawie. Po remoncie trwającym 3 miesiące obiekt przy ulicy Kożuchowskiej jest gotowy do otwarcia.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ruszyła halówka

dodano: 2023-11-23 13:27:27, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

22 listopada 2023 rozpoczęły się rozgrywki XVI edycji Szprotawskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pałac w Cieciszowie ożyje

dodano: 2023-11-06 10:35:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jest szansa na ożywienie pałacu w Cieciszowie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Bezpośrednie połączenia do Zielonej Góry

dodano: 2023-11-06 09:56:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Od stycznia 2024 roku powrócą bezpośrednie autobusy kursujące między Szprotawą a Zieloną Górą.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.