Święto Gminy

dodano: 2017-06-07 11:26:46, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W dniach 7-9 lipca 2017 roku odbędzie się Święto Gminy. Jak informuje serwis Urzędu Miejskiego obchody będą połączone z festiwalem Ziemia i Pieśń.W piątek, 7 lipca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy. Następnie odbędzie się I koncert przeglądowy festiwalu. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Sobota to kolejne koncerty przeglądowe oraz występy finalistów programu The Voice of Poland: ARKA KŁUSOWSKIEGO, ERNESTA STANIASZKA, MAŁGORZATY NAKONIECZNEJ oraz JAGODY KRET.

Niedziela rozpocznie się od mszy świętych odprawianych na terenie całego dekanatu, w których będą uczestniczyć zespoły śpiewacze w strojach galowych. Po mszach odbędą się krótkie spotkania z miejscową ludnością.
Wielbicieli barwnych korowodów zainteresuje uroczysty przemarsz ulicami Szprotawy. Następnie na błoniach odbędzie się Koncert Galowy festiwalu, na którym zostaną wręczone dyplomy, upominki i podziękowania.
Dla najmłodszych szprotawian, po koncercie zaplanowane zostało 1,5 godzinne interaktywne przedstawienie teatralne, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów.
Święto Gminy zakończy występ Rudiego Schubertha wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania.

Podczas trzydniowego Święta Gminy w ramach koncertów przeglądowych, zaprezentują się grupy śpiewacze zaproszone z całej Polski. W tegorocznej edycji wystąpi blisko 40 zespołów. Prezentacjom przysłuchiwać się będzie Rada Artystyczna w skład, której wejdą muzycy, znawcy kultury ludowej oraz przedstawiciele organizatorów. Rada przyzna Grand Prix Festiwalu, tytuły laureata, nagrody i wyróżnienia oraz za najwartościowsze elementy prezentacji – statuetki Bukowy Liść – wieloletni symbol festiwalu Ziemia i Pieśń.
Pomiędzy koncertami będą miały miejsce zabawy integracyjne zespołów z przybyłą na święto publicznością.

Przez cały czas trwania Święta Gminy czynne będą stoiska z jadłem regionalnym, przygotowanym na konkurs pn. Jadło regionalne. Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi, promocja jadła tradycyjnego oraz integracja i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 27 czerwca br., na wnioskach do pobrania lub dostępnych na stronie www.szdk.pl oraz profilu fb. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 8 lipca br., po ostatnim koncercie przeglądowym.

Podczas imprezy odbywać się będą również pokazy rękodzieła i twórczości ludowej, w tym warsztaty, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu.
Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje, tj. duża i mała gastronomia, wesołe miasteczko, euro bungie, kule wodne oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Podsumowanie 31. Finału WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-31 07:49:10, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Szprotawianie pokazali, że mają wielkie serca - łącznie sztab nr 229 zebrał 45818,04 zł.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

31. Finał WOŚP w Szprotawie

dodano: 2023-01-25 18:33:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zaledwie kilka dni pozostało do 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zatrzymano nadawcę wybuchowej paczki

dodano: 2023-01-19 09:39:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jak informuje RMF FM policja zatrzymała nadawcę paczki, która wybuchła 19 grudnia 2022 roku w Siecieborzycach raniąc 31-letnią kobietę oraz dwójkę jej dzieci.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kameralny koncert noworoczny w pałacu Henryków

dodano: 2023-01-10 22:15:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

14 stycznia 2023 o godzinie 17.00 w pałacu w Henrykowie odbędzie się kameralny koncert muzyczny z udziałem zaproszonych gości.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.