Sesja Rady Miejskiej

dodano: 2021-09-24 12:53:23, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W najbliższą środę o godzinie 9.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej.



W ramach zaplanowanego porządku obrad znajdują się uchwały dotyczące:

- ustanowienia nowego pomnika przyrody. Chodzi o dąb szypułkowy rosnący w obrębie wsi Henryków (na działce nr 391, na północ od wsi). Sugerowana nazwa Wim Sampers;

- wzniesienia pomnika. Nowy pomnik ma się pojawić na placu niedaleko ratusza (naprzeciwko pomnika upamiętniającego spotkanie cesarza Ottona III z Bolesławem Chrobrym). Pomnik będzie upamiętniać 100 lecie odzyskania niepodległości, wnioskodawcy z komitetu wzniesienia tego pomnika uzasadniają, że na terenie gminy nie ma obecnie obelisku poświęconego tej rocznicy. Pomni ma składać się z naturalnego kamienia z tablicą z inskrypcją Niepodległa 1918;

- nadania nazw ulicy na terenie gminy. Na lotnisku dawny pas startowy zostanie nazwany jako ul. Przemysłowa. Dodatkowo zostanie on zaliczony do kategorii dróg gminnych. Oprócz tego do tej kategorii zostaną zaliczone drogi w Henrykowie i Witkowie.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jutro ponownie nie odbędą się zajęcia w szkołach

dodano: 2026-02-05 15:44:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Jak podaje Urząd Miejski w Szprotawie zajęcia dydaktyczne prowadzone w placówkach prowadzonych przez Gminę Szprotawa w piątek 6 lutego 2026 roku zostają zawieszone.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga Mieszkańcy - fatalne warunki

dodano: 2026-02-05 06:30:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Nie miła niespodzianka czeka od rana na mieszkańców Szprotawy i okolic. Ulice i chodniki zamieniły się w istne lodowisko. Służby już działaja, ale trudne warunki będą jeszcze dluższy czas.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co się dzieje z oświetleniem szprotawskich ulic?

dodano: 2026-02-02 17:39:35, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy Szprotawy od dłuższego czasu zwracają uwagę na częste wyłączenia oświetlenia na ulicach: Niepodległości, Odrodzonego Wojska Polskiego oraz Koszarowej. W sieci pojawiły się głosy, że to celowe działania „dla oszczędności”. Postanowiliśmy to sprawdzić.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

WOŚP w Szprotawie z rekordem!

dodano: 2026-02-01 18:51:57, autor: Redakcja, źródło: Hufiec ZHP Szprotawa

Mija tydzień od kiedy na szprotawskim Rynku mieliśmy możliwość uczestniczyć w lokalnym 34 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza, która po raz pierwszy odbyła się w plenerze mimo zimna zgromadziła sporo uczestników, którzy po raz kolejny pokazali, że mieszkańcy naszej gminy wiedzą co to znaczy pomagać!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.