Kto chce się za darmo przebadać lub skonsultować z lekarzem, może przyjść na teren byłego oddziału chirurgicznego szpitala (ul. Żelazna). Przyjmować będą specjaliści m.in. z fizjoterapii, onkologii, otyłości dzieci, medycyny sportowej, kardiolodzy, chirurdzy, diabetolog, ortopeda. Będzie można bezpłatnie wykonać badania m. in. echa serca, USG jamy brzusznej, EKG, poziomu cukru we krwi czy ciśnienia tętniczego.