Poszukiwania zakończone sukcesem

dodano: 2016-01-12 15:28:23, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Sukcesem zakończyły się poszukiwania za 89-letnią, chorą kobietą, która po południu wyszła z domu ubrana tylko w sweter i spodnie. Po pięciu godzinach poszukiwań żagańscy policjanci znaleźli ją w polu, ponad pół kilometra od najbliższej drogi.11 stycznia tego roku, po godzinie 16.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 89-letniej staruszki, która wyszła z domu w miejscowości Długie. Kobieta ubrana była tylko w sweter, spodnie i kozaki, na głowie miała chustę. O zaginięciu chorej, mającej zaniki pamięci mamy, zgłosiła jej córka. Z jej relacji wynikało, że mama nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy, a z domu wyszła przez okno.
W związku z zagrożeniem życia i zdrowia 89-letniej kobiety, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu ogłosił alarm całej jednostki. W poszukania zaginionej kobiety zostali zaangażowani policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie i Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. W działania poszukiwawcze włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i pobliskich ochotniczych straży pożarnych. Do poszukiwań został użyty pies tropiący ślady ludzkie z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, kamera termowizyjna oraz noktowizory.

Po zapadnięciu zmroku poszukiwania 89-letniej kobiety były bardzo utrudnione ze względu na mgłę i mocno padający, marznący deszcz. Policjanci działali prowadzili wielokierunkowo. O zaginięciu zostali powiadomieni członkowie rodziny, do których mogła dotrzeć zaginiona, mieszkańcy miejscowości, gdzie wcześniej mieszkała 89-letnia kobieta, sprawdzane były szpitale, stacje paliw, sklepy, postoje taxi, dworce PKP i PKS. Jednocześnie przeczesywane były tereny w rejonie miejscowości Długie, skąd wyszła zaginiona.

O godzinie 21.00 Naczelnik Wydziału Sztab Policji z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, który był w jednej z grup poszukiwawczych, odnalazł 89-letnią kobietę, która znajdowała się 1,5 kilometra od miejscowości Długie, była na polu, przy starej stercie słomy, w pobliżu lasu, w odległości pół kilometra od najbliższej drogi. Na miejsce odnalezienia kobiety została wezwana karetka pogotowia. Kobieta była wystraszona, zmęczona i wyziębiona. Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala na obserwację. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział prawie 70 osób. Wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze serdecznie dziękujemy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.