Teren sprzątany był przez pracowników prac społecznie użytecznych tutejszego Urzędu. Zbierano opony, butelki plastikowe i szklane, butelki po płynach i olejach samochodowych, części samochodowe, puszki, kartony, papiery, telewizory, meble, materiały budowlane. Sprzątnięto łącznie 1.820 kg odpadów, które przez firmę Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o. zostały wywiezione do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – składowisko w Kartowicach. Rocznie gmina wydaje średnio ok. 100.000 zł na likwidacje dzikich wysypisk i wywóz odpadów z lasów, z rowów, skarp, terenów zadrzewionych na składowisko.
Pomimo zakładanych foto pułapek i wystawianych licznych mandatów nadal wielu mieszkańców zaśmieca tereny wokół nas.