W listopadzie Rada Miejska wyraziła zgodę na wzniesienie pomnika upamiętniającego bitwę w Lesie Dziadoszyców która miała miejsce w 1015 roku.

Do istniejącego cokołu będącego pozostałością po pomniku upamiętniającym kanclerza Rzeszy Niemieckiej Otto von Bismarka domontowano tablicę z napisem Bitwa w lesie Dziadoszyców 1 września 1015.

Dodatkowo uporządkowano teren wokół pomnika, wycięto samosiejki, które go zasłaniały. Zdjęcia pomnika znajdują się w galerii dołączonej do wiadomości.

Galeria: Pomnik w Parku Słowiańskim

Pomnik w Parku Słowiańskim – galeria zdjęć