Liga Juniorów – klubowe Mistrzostwa Polski

dodano: 2015-09-21 13:27:43, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Na imprezę w Zielonej Górze stawiło się pond 800 zawodników z kilkunastu najlepszych klubów w Polsce w kategoriach junior i junior młodszy. Dziesiątki medalistów Mistrzostw Polski, reprezentanci kraju. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników „Uczniaka”.

Jak wypadli? Najlepiej zaprezentował się Patryk Zygmunt (98). Pokonał pewniaków /Oskara Stachnika (98) – Uczniak i Szymona Mazura – Płomień Sosnowiec/ w rzucie dyskiem 1,5 kg. Patryk wygrał wynikiem 53,45. Trzeci w tym konkursie był Oskar Stachnik (98) rzucając 50.86. Czwarte miejsce z wynikiem 46.52 zajął Michał Jarmołowicz /Uczniak/. Jest to jego nowy rekord życiowy. W pchnięciu kulą 5kg, pierwsze miejsce zarezerwowane było dla wicemistrza Świata, Szymona Mazura (98). Walkę o kolejne miejsce stoczyli Patryk i Oskar, nasi zawodnicy. Patryk w ostatniej kolejce wyprzedził Oskara. Pchnęli odpowiednio 17.64 i 17.36. Drugie miejsce w rzucie młotem 5kg, zajął Korneliusz Dudzik (98) wynikiem 50,37 wyprzedzając Bartka Zagórskiego (99) – 45.35. Sara Nowakowska (98) rzuciła młotem 3kg 41,51 /miało być lepiej/, a Angelika Wróbel (96) 36,75 w rzucie młotem 4kg. W rzucie oszczepem 800g najlepszy był nasz zawodnik Mateusz Kwaśniewski (95) posyłając oszczep na odległość 68.61. Sebastian Jach zajął V miejsce wynikiem 52,20. Michał Tomaszewicz (99) uzyskał na 1500m 4.43.70, a Krzysztof Kwiatkowski (98) w biegu na 3000m – 9.40.31. Na imprezie padł jeden rekord Polski w rzucie oszczepem 700g. Ustanowił go Cyprian Mrzygłód (98) wynikiem 79.29. Sezon zakończymy „Piknikiem Lekkoatletycznym” w Słubicach 9.10.15r.

/Z. Szwarc

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zderzenie dwóch osobówek

dodano: 2024-03-26 09:32:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

26 marca 2024 roku po godzinie 9:00 na DK12 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.