Koszmarny bilans długiego weekendu na drogach

dodano: 2008-08-17 02:58:31, autor: , źródło: onet.pl

44 osoby zginęły, a 649 zostało rannych w 462 wypadkach, do których doszło na polskich drogach od czwartku do soboty. Wiele osób będzie wracać z długiego weekendu w niedzielę, policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.Od czwartku do soboty zatrzymano też 1349 nietrzeźwych kierowców. Policjanci ostrzegają, że także w czasie powrotów nie będzie żadnej pobłażliwości dla pijanych za kierownicą. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do dwóch lat więzienia.

Jak powiedział Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji (KGP), na razie nie ma informacji o poważniejszych utrudnieniach czy korkach. Zastrzegł jednak, że mogą one wystąpić w niektórych rejonach Polski, gdzie jeszcze nie zdołano usunąć skutków nawałnic. "Być może właśnie z powodu deszczowej pogody niedzielne powroty rozłożą się w czasie. Przypuszczamy, że część osób już ruszyła w drogę powrotną, inne być może wyruszą wkrótce" -zaznaczył.

Zaapelował również o dobre zaplanowanie podróży. "Nie nadrabiajmy czasu, który spędzimy w korkach, szybką jazdą. Jeśli trzeba, wyjedźmy wcześniej, aby szczęśliwie dojechać do celu. Nie próbujemy też pokonywać bez żadnego odpoczynku trasy sięgającej kilkuset kilometrów - przypomniał.

W niedzielę doszło już do tragicznego wypadku. Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP, Paweł Frątczak, na drodze z Zielonki do Nieporętu w drzewo uderzył samochód osobowy. Zginęły trzy osoby, a dwie zostały ciężko ranne.

Od czwartku na drogach krajowych, a także na trasach wyjazdowych z miast i miejscowości turystycznych jest więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim prędkość, z jaką jadą kierowcy, a także ich trzeźwość. Kontrolują też sposób przewożenia dzieci i czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy.

Tuż przed rozpoczęciem akcji zapowiadali także, że będą walczyć z brakiem kultury niektórych kierowców - chodzi tu m.in. o wyprzedzanie stojących w korkach aut, czy zajeżdżanie innym kierowcom drogi.

Tylko w lipcu na polskich drogach doszło do 4139 wypadków, w których zginęło 410 osób, a 5499 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 16 tys. nietrzeźwych kierowców.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.