Kolejne działania poszukiwawcze

dodano: 2015-09-30 15:22:03, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Kilkudziesięciu szprotawskich policjantów było zaangażowanych w działania poszukiwawcze za nietrzeźwym mężczyzną, który zażył tabletki psychotropowe, wziął sznurek i nóż, a wychodząc z domu powiedział, że popełni samobójstwo. Po kilku godzinach działań mężczyznę odnaleziono.29 września tego roku, późnym wieczorem szprotawskich policjantów zaalarmowała kobieta, której nietrzeźwy konkubent najpierw awanturował się w domu, a potem zażył tabletki psychotropowe. Wychodząc z mieszkania mężczyzna wziął ze sobą nóż i sznurek mówiąc, że popełni samobójstwo.

Do poszukiwań mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo, zostało zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów z Komisariatu Policji w Szprotawie. Część z nich została wezwana do służby z domu. W działaniach brał też udział przewodnik z psem patrolowo-tropiącym z KP w Szprotawie. Po północy (30.09) policjanci z jednego z patroli zauważyli mężczyznę, który prawdopodobnie wracał do swojego miejsca zamieszkania. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało 43-letniego mieszkańca Szprotawy do szpitala na obserwację. Działania poszukiwawcze zakończyły się o godzinie 0.30.

To nie pierwszy przypadek, kiedy osoba będąca pod wpływem alkoholu wychodzi z domu mówiąc, że popełni samobójstwo. W wielu przypadkach, po odnalezieniu takiej osoby przez policjantów okazuje się, że było to tylko straszenie członków rodziny (najczęściej żony, konkubiny, matki). A w działania poszukiwawcze angażowanych jest wielu policjantów, którzy w tym czasie mogliby patrolować ulice naszych miejscowości.

W ubiegłym roku policjanci prowadzili 27 poszukiwań osób zaginionych. W większości przypadków takie osoby były znalezione przez policjantów w ciągu pierwszej doby od zgłoszenia o ich zaginięciu.

Co roku jesienią żagańscy policjanci otrzymują zgłoszenia o zaginięciu osób w lesie. W najbliższy weekend prognozowana jest ładna, słoneczna pogoda, która będzie zachęcała do wyjścia do lasu i zbierania grzybów. Do wszystkich osób które wychodzą do lasu na grzybobranie apelujemy o rozsądek i rozwagę. Przed wyjściem do lasu warto odpowiednio się ubrać, zabrać telefon komórkowy, wodę i coś do zjedzenia. Przede wszystkim trzeba powiadomić rodzinę w jakim rejonie lasu będziemy i o której wrócimy do domu. Pamiętajmy również, aby samych do lasu nie puszczać dzieci, osoby w podeszłym wieku lub schorowane.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.