Jeszcze dwa tygodnie

dodano: 2006-11-04 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Podłączyć ich mieli najpóźniej w marcu tego roku. Jest listopad, a dzieci z Siecieborzyc wciąż mogą tylko za pomocą komputera rysować. A chciałyby pobuszować w sieci.Bibliotekarka Dorota Klimejko codziennie musi odpowiadać na pytania dzieci o internet.- Bardzo na niego czekają. Mamy trzy komputery, które mogłyby być podłączone do sieci. Niestety, na razie służą tylko do rysowania - mówi pani Dorota.

Dla uczniów i bezrobotnych

Internet jest w szkole. Uczniowie mogą wykorzystywać go do nauki. Ten w bibliotece przydałby się wszystkim mieszkańcom Siecieborzyc. - Mamy mały księgozbiór. Z sieci korzystaliby przede wszystkim uczniowie szkół średnich, a i bezrobotni mogliby w ten sposób szukać pracy - argumentuje bibliotekarka.
Sołtys Adam Machnij zdradza, że w sprawie internetu wieś zwodzona jest od kilku miesięcy. - Miał być do końca marca tego roku. I co? Mamy listopad, a w tej kwestii nic się nie zmieniło - mówi sołtys. - Jesteśmy jedną z niewielu wsi w gminie, która nie ma internetu w filii biblioteki. Na początku zwalano winę na przeszkody natury technicznej. Pomogła nam opatrzność. Podczas burzy piorun trzasnął w elektrykę. Trzeba było wszystko wymienić. Teraz mamy węzeł stałego dostępu do internetu i ciągle nic.

Finał rozmów

Sylwester Chocholski z wydziału edukacji i kultury w urzędzie miasta tłumaczy, że brak internetu w Siecieborzycach nie wynika ze złej woli urzędników. - Odpowiedzialna za to jest telekomunikacja, która na tym terenie ma monopol - mówi S. Chocholski.- Jesteśmy w trakcie finalizowania rozmów i podpisania umowy. Jest bowiem możliwość, by wieś miała szerokopasmowy internet.
Jerzy Warszawski, opiekun terenu Szprotawy z ramienia telekomunikacji opóźnienia tłumaczy kolejką oczekujących. - Takie mamy zadania inwestycyjne, że z siecią trafiamy teraz pod strzechy. Przyjdzie kolej i na Siecieborzyce.
Jak długo mieszkańcy będą musieli jeszcze czekać na ten cud techniki? - Około tygodnia temu urząd złożył zamówienie. Myślę, że do połowy listopada w bibliotece będzie internet - odpowiada J. Warszawski.
Zatem za dwa tygodnie pojedziemy do Siecieborzyc i sprawdzimy, czy można już tam posurfować w sieci.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.