Hubert Boczniewicz ze szkoły muzycznej w Szprotawie laureatem konkursu pianistycznego

dodano: 2012-04-02 19:07:14, autor: Redakcja, źródło: Szkoła Muzyczna

Hubert Boczniewicz z klasy pani mgr Karoliny Czernisz –Tuz zaczarował fortepian, oczarował jury i słuchaczy, i otrzymał tytuł „Czarodzieja fortepianu”.



W sobotę 31 marca 2012 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze odbyły się „Prezentacje Pianistyczne” uczniów szkół muzycznych woj. lubuskiego. Był to konkursu, w którym laureaci mogli zdobyć tytuł „Czarodzieja fortepianu”. W prezentacjach wzięło udział 38 pianistów, uczniów klas II i III ze szkół muzycznych w Zielonej Górze, Nowej Soli, Gorzowie Wielkopolskim, Krośnie Odrzańskim, Wschowie, Strzelcach Krajeńskich, Gubinie i Szprotawie. Należało wykonać utwór obowiązkowy oraz dowolny. Hubert występujący w II grupie zagrał „Mechaniczną zabawkę” P. Sankana oraz „Ach, mój Jasieńko” W. Lutosławskiego, a jego interpretację jury w składzie: mgr Hubert Dziedzic, mgr Angela Stepenko, mgr Maria Kuna oceniło bardzo wysoko przyznając mu zaszczytny tytuł „Czarodzieja fortepianu”

W dalszej części prezentacji (debiutach pierwszoklasistów) nie mającej już charakteru konkursu wystąpiła jeszcze jedna nasza uczennica – Laura Glapińska, także uczennica pani Karoliny, która wykonała utwór A. Rowleya „W krainie krasnoludków”. Dodać należy, ze warunkiem udziału w koncercie debiutantów było pomysłowe przebranie uczestnika nawiązujące do wykonywanego utworu. Laura, jak można się domyślić, wystąpiła w gustownym stroju krasnoludka.

Galeria zdjęć jest dostępna tutaj.

Informację nadesłał Włodzimierz Tuz

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

W Szprotawie powstanie fabryka rowerów

dodano: 2025-01-25 18:57:21, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Na strefie przemysłowej w podszprotawskich Wiechlicach firma Accolmile wybuduje zakład produkujący rowery elektryczne. 23 stycznia 2024 roku została podpisana umowa sprzedaży działki.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Przy ul. Kościuszki powstanie kolejna galeria

dodano: 2025-01-22 10:54:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Powoli postępują prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej przy ul. Sobieskiego, a już niedługo podobny obiekt może powstać przy ul. Kościuszki.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Centrum Przesiadkowe Via Sprotavia

dodano: 2025-01-22 09:16:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Gmina Szprotawa zgodnie z zapowiedziami przystąpiła do zamiaru budowy centrum przesiadkowego - dworca autobusowego.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

W miejscu ZEFAMu powstanie galeria

dodano: 2025-01-20 17:29:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

To już ostatnie chwile kiedy możemy oglądać dwa biurowce ZEFAMu w Szprotawie. Już za kilka dni ostatnie symbole dawnej fabryki mebli przejdą do historii, ustępując miejsca dla nowej inwestycji.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.