Akt oskarżenia przeciwko mężczyznom trafił do sądu. Według prokuratury, działalność grupy przestępczej polegała w szczególności na rozbojach i kradzieżach z włamaniami. Grupa działała od 1998 do 2002 roku. Jej szefem był 44-letni mężczyzna. W grupie działali też jego bracia.

Oskarżeni mężczyźni, w wieku od 30 do 44 lat, wielokrotnie dokonywali kradzieży z włamaniem lub rozbojów, zastraszali swoje ofiary, grozili im śmiercią, krępowali. Grupa działała m.in. na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego. Napadała na magazyny hurtowni, przedsiębiorstwa, a także mieszkania prywatne zamożnych osób. Przestępcom grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.