Drogi jak sery

dodano: 2006-02-25 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

W Szprotawie najgorsza jest ulica Kościuszki. Dziura na dziurze! W Żaganiu drogowcy już łatali Bracką, w Żarach trzeba remontować niemal całe śródmieście.Drogi wyglądają jak szwajcarskie sery! Taką rzeczywistość odkrył przed nami topniejący śnieg. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, nim wszystkie jezdnie zostaną załatane i szkolić swoje umiejętności w manewrach. Bo slalomem trzeba się poruszać po ul. Kościuszki w Szprotawie. Należy ona do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Miasto w tamtym tygodniu wysłało pismo z prośbą o zalepienie dziur. Czeka na odpowiedź.
Na utrzymanie dróg gminnych Szprotawa ma 85 tys. 500 zł. To trochę więcej niż rok temu. Łatanie polega na wycięciu równych krawędzi dziury i wypełnieniu jej masą z asfaltu. Ewa Jersz z wydziału infrastruktury jest pewna, że starczy miastu pieniędzy.- Nasze ulice są w dobrym stanie. Jeżdżę po nich i kontroluję. Mamy na razie pojedyncze dziury. Gorzej z tymi powiatowymi i krajowymi - mówi.

Zaczęli od największych

W budżecie Żagania na remonty dróg jest 200 tys. zł. Dodatkowo 100 tys. zł „pójdzie” na oznakowania. Mowa tu o znakach drogowych i pasach oraz liniach na jezdniach. 132 tys. wydano na zimowe utrzymanie dróg i chodników. Naprawy i remonty trwają już od kilku dni. W pierwszej kolejności łatano ul. Jana Pawła II, Żaganny, Żarską, Bracką, II Armii WP oraz place Kilińskiego i Wolności. - Terminy remontów zależą od pogody. My chcemy zrobić to jak najszybciej - informuje Mariusz Smolarczyk z urzędu miasta. - Zaczynamy od największych dziur i centrum. Potem będziemy przesuwali się w kierunku obrzeży.

Do skutku

W Żarach gdzieniegdzie widać ekipy łatające asfalt. - Spustoszenia po mrozach są duże, najgorzej jest w śródmieściu - przyznaje Ewaryst Stróżyna z ratusza. - W bardzo złym stanie są nawierzchnie ulic Ułańskiej i Podchorążych oraz al. Jana Pawła II. Prace remontowe już rozpoczęto, ludzie pracują na dwie zmiany. Będziemy łatać wszystkie jezdnie do skutku, w miarę możliwości, jakie nam daje pogoda.
W budżecie miejskim zaplanowano 1,8 mln zł na bieżące utrzymanie dróg. - Ale nie możemy wszystkiego wydać już teraz, musi nam starczyć do końca roku. Wiemy, że stan wielu dróg denerwuje kierowców, ale nie jesteśmy w stanie jednocześnie wyremontować wszystkich.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.