Dni Szprotawy 2016

dodano: 2016-05-13 14:18:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg.Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
W uroczystościach jubileuszowych, obok gości z Gevelsbergu udział wezmą przedstawiciele Sprembergu z Niemiec oraz Butery z Włoch. Reprezentować oni będą różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast. Wydarzenie to będzie więc okazją do nawiązania nowych kontaktów, jak również zacieśnienia dotychczasowych.

W piątek, 17 czerwca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci z pokazem zumby. Następnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas biesiady polsko-niemieckiej. Na zakończenie występ szprotawskiego zespołu EWAKUACJA.

W następnym dniu, w sobotę, o godz. 9.30 w sali kolumnowej w ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury, o godz. 11.30 zostanie oficjalnie otworzona wystawa fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Kibiców piłki nożnej zapraszamy od godz. 14.00 do sali gimnastycznej przy ul. Kopernika 22 na międzynarodowy turniej piłki nożnej.
Wielbicieli barwnych korowodów i spektakli ulicznych zapraszamy na ulice naszego miasta o godz. 16.30. Korowód przejdzie ulicami: Chodkiewicza, Mickiewicza, Basztową, Kasprowicza, Rynek (przed Rybką), Gen. Bema, Gen. Świerczewskiego, 3-go Maja.

Wieczorem uroczystości odbywać się będą na Błoniach Szprotawskich. Od godz. 17.45, na dużej scenie przywitają nas młodzi artyści ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpią Kasia Kucharz z zespołem Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury. Kolejne ponad trzy godziny to koncerty NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Po koncertach rozpocznie się dyskoteka, która potrwa do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 19 czerwca br., o godz. 11.00, na placu przed ratuszem rozpoczną się uroczystości upamiętniające przyjaźń polsko-niemiecką. O godz. 13.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. WNMP w Szprotawie.

Od godz. 14.00 na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena będzie zajmowana przez liczne zespoły lokalne, które zachęcać będą do wspólnej zabawy. Przygotowany zostanie bogaty program dla dzieci. Imprezę zakończy występ zespołu disco-polo AVANGARDE.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa układanie asfaltu na rondzie przy Basztowej

dodano: 2024-07-16 12:52:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Coraz bliżej końca modernizacji skrzyżowania ulic Mickiewicza, Katedralnej i Basztowej w Szprotawie. W dniu dzisiejszym rozpoczeło się układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku. To znak, że otwarcie coraz bliżej!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.