Dni Szprotawy 2016

dodano: 2016-05-13 14:18:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg.Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
W uroczystościach jubileuszowych, obok gości z Gevelsbergu udział wezmą przedstawiciele Sprembergu z Niemiec oraz Butery z Włoch. Reprezentować oni będą różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast. Wydarzenie to będzie więc okazją do nawiązania nowych kontaktów, jak również zacieśnienia dotychczasowych.

W piątek, 17 czerwca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci z pokazem zumby. Następnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas biesiady polsko-niemieckiej. Na zakończenie występ szprotawskiego zespołu EWAKUACJA.

W następnym dniu, w sobotę, o godz. 9.30 w sali kolumnowej w ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury, o godz. 11.30 zostanie oficjalnie otworzona wystawa fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Kibiców piłki nożnej zapraszamy od godz. 14.00 do sali gimnastycznej przy ul. Kopernika 22 na międzynarodowy turniej piłki nożnej.
Wielbicieli barwnych korowodów i spektakli ulicznych zapraszamy na ulice naszego miasta o godz. 16.30. Korowód przejdzie ulicami: Chodkiewicza, Mickiewicza, Basztową, Kasprowicza, Rynek (przed Rybką), Gen. Bema, Gen. Świerczewskiego, 3-go Maja.

Wieczorem uroczystości odbywać się będą na Błoniach Szprotawskich. Od godz. 17.45, na dużej scenie przywitają nas młodzi artyści ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpią Kasia Kucharz z zespołem Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury. Kolejne ponad trzy godziny to koncerty NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Po koncertach rozpocznie się dyskoteka, która potrwa do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 19 czerwca br., o godz. 11.00, na placu przed ratuszem rozpoczną się uroczystości upamiętniające przyjaźń polsko-niemiecką. O godz. 13.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. WNMP w Szprotawie.

Od godz. 14.00 na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena będzie zajmowana przez liczne zespoły lokalne, które zachęcać będą do wspólnej zabawy. Przygotowany zostanie bogaty program dla dzieci. Imprezę zakończy występ zespołu disco-polo AVANGARDE.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.