Błyskawiczna akcja szprotawskich policjantów

dodano: 2016-03-21 23:49:26, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież radia i nawigacji z zaparkowanego samochodu. Policjanci z odzyskanym sprzętem dotarli do pokrzywdzonego, który nie wiedział, że doszło do kradzieży na jego szkodę.19 marca tego roku, przed godziną 15.00, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Szprotawie pełnili służbę w centrum miasta. W pewnym momencie policjanci uzyskali informację o kradzieży sprzętu z wnętrza samochodu m-ki Ford Focus, zaparkowanego na Pl. Ewangelickim w Szprotawie. Kilkanaście minut po tej informacji policjanci na ul. Basztowej w Szprotawie zatrzymali młodego mężczyznę, który miał przy sobie radio samochodowe, pendrive i nawigację samochodową – sprzęt skradziony z forda focusa.

W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili, że zatrzymany, 21-letni mężczyzna był w centrum miasta i wykorzystał fakt, iż zaparkowany samochód osobowy m-ki Ford Focus miał uchyloną szybę boczną. Właśnie przez uchyloną szybę zabrał z wnętrza auta radio, pendrive i nawigację samochodową o wartości 1,5 tys. złotych.

Po zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież wyposażenia auta, policjanci ustalili i dotarli do właściciela forda focusa, który nie wiedział, że doszło do kradzieży na jego szkodę. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży i od razu mógł odebrać sprzęt odzyskany przez szprotawskich policjantów. Zatrzymany 21-latek usłyszał już zarzut kradzieży cudzego mienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

„Okazja czyni złodzieja” to przysłowie, o którym warto pamiętać pozostawiając samochód na parkingu. Pamiętajmy, aby zamykać szyby i zamek w drzwiach samochodu nawet wówczas, gdy wychodzimy z auta tylko na chwilę. Nie pozostawiajmy w samochodzie, w miejscu widocznym, wartościowych rzeczy np. laptopa, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego, nawigacji, dokumentów, itp. Apelujemy też do kierowców samochodów dostawczych, którzy przywożą towar do sklepów, aby nie pozostawiali otwartej kabiny auta w trakcie rozładowywania towaru. Taką sytuację również mogą wykorzystać złodzieje.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.