Bezpieczny majowy weekend

dodano: 2016-05-04 21:06:26, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pn. „Majowy weekend”. Na terenie całego powiatu żagańskiego było więcej policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo uczestników corocznej Majówki.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przez kilka dni prowadzili wzmoże działania pn. „Majowy weekend”. Na drogach powiatu żagańskiego przemieszczało się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Dlatego nad bezpieczeństwem osób podróżujących w majowy weekend czuwały policyjne patrole Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego przewożenie pasażerów, w tym dzieci, przekraczania dozwolonej prędkości jazdy i nietrzeźwości kierowców. Wobec kierowców łamiących przepisy i narażających innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, nie było żadnej taryfy ulgowej.

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja tego roku na drogach powiatu żagańskiego nie doszło do żadnego wypadku. Miało miejsce jedynie 5 kolizji drogowych, więc majowy weekend należał do bezpiecznych. W czasie prowadzonych działań kontrolnych policjanci ruchu drogowego nałożyli 135 mandatów za wykroczenia drogowe, m.in. za przekraczanie prędkości. Jednym z kierowców, który w rażący sposób przekroczył dozwoloną prędkość jazdy był 26-letni mieszkaniec Żar. Mężczyzna ten w miejscowości Czyżówek jechał samochodem m-ki Mitsubishi z prędkością 127 km/h, przekroczył wiec dopuszczalną prędkość jazdy aż o 77 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ukarali go wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Inny kierowca została ukazany, po zatrzymaniu na drodze krajowej nr 18. W miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierowca audi jechał w kierunku Wrocławia z prędkością 182 km/h. Ponadto w czasie działań „Majowy weekend” policjanci ruchu drogowego zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości 345 kierowców. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja tego roku policjanci na terenie powiatu żagańskiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych i jednego pijanego rowerzystę, który miał czyny zakaz prowadzenia pojazdów (w tym rowerów). Podczas majowego weekendu policjanci przeprowadzili łącznie 157 interwencji.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.