Atrakcyjnie po lekcjach

dodano: 2008-09-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Symboliczne pięć złotych opłaty obowiązuje za zajęcia taneczne i plastyczne.

Dom kultury ma jeszcze wolne miejsca w swoich sekcjach. Godziny zajęć dostosowane zostaną do wolnego czasu uczestników. W najbliższym czasie odbędą się też dożynki i święto ziemniaka.Rok szkolny już się zaczął. W pracy domu kultury szczególnie wiele się nie zmienia. Są jednak wolne miejsca we wszystkich sekcjach. Organizatorzy zachęcają od udziału w atrakcyjnych zajęciach.

Przyjdź do nas

- Wolnych miejsc starczy dla każdego chętnego - informuje szef domu kultury Bogusław Lisiecki. Na dzieci i młodzież czekają zajęcia w sekcji plastycznej oraz fotoplastycznej. Jest też bardzo atrakcyjna sekcja zajmują się tańcem. - I tylko za udziały w tych zajęciach pobierana jest symboliczna opłata - mówi dyrektor Lisiecki. Symbolicznie oznacza 5 zł miesięcznie. Wszystkie inne zajęcia są darmowe.

W Doku Kultury prężnie działa również zespół śpiewaczy. Osoby chętnie do śpiewania powinny się, jak najszybciej zgłaszać. Liczba miejsc ograniczona.

Przed kilkoma tygodniami pierwsze kroki zaczął stawiać również zespół amatorski. - Młodzi ludzie jednak jakoś przestali nas odwiedzać - przyznaje B. Lisiecki.

W soboty grupa chłopaków spotyka się w sali domu kultury. Wspólnie trenują taniec nowoczesny.

Szefowie i instruktorzy zapewniają, że czekają na różne grupy osób w rożnym wieku. Podkreślają, że kulturalny ośrodek jest po to żeby był w nim ruch i zajęcia. - Lepiej coś robić, czymś się zainteresować niż siedzieć bez celu na ławce w parku czy pod blokiem - przekonuje dyrektor Lisiecki.

Ośrodek kultury zaprasza również na nadchodzące imprezy. Najbliższa odbędzie się w sobotę w Dzikowicach. To dożynki. Dzień później, w niedzielę dożynkowa zabawa czeka na mieszkańców i gości Siecieborzyc. Natomiast już 11 września w sali domu kultury wystąpi zespół z Cypru. Jeżeli pogoda dopisze muzycy zagrają na scenie w parku.

A 27 września w Sierakowie odbędzie się rewelacyjna impreza "¦więto ziemniaka”. - To zabawa zainicjowana przez mieszkańców - wyjaśnia B. Lisiecki. Na posesji jednej z mieszkanek wsi stanęła wiata. Tam odbędzie się ziemniaczany festyn. Oprócz degustacji wielu smacznych i różnych potraw z ziemniaków, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.