Aresztowany za groźby i śmiertelne skatowanie psa

dodano: 2011-11-10 18:43:14, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o to, że wielokrotnie groził pozbawieniem życia swojej byłej dziewczynie, jej matce i jej obecnemu chłopakowi, oraz że skatował ich psa doprowadzając do jego śmierci. Podejrzany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.7 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie przyjęli zawiadomienie o groźbach pozbawienia życia kierowanych przez młodego mężczyznę wobec swojej byłej dziewczyny i jej matki, oraz o śmiertelnym skatowaniu psa, do którego doszło w nocy z 6/7 listopada tego roku. Przestępstwa te zostały popełnione w jednej z miejscowości na terenie gminy Szprotawa.

Tego samego dnia został przez policjantów zatrzymany do wyjaśnienia 20-letni Marcin R., podejrzewany o popełnienie tych przestępstw. W czasie zatrzymania policjanci znaleźli u niego metalową pałkę teleskopową, która mogła posłużyć do skatowania psa należącego do pokrzywdzonych kobiet. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie ustalono, że podejrzany mężczyzna od maja tego roku groził pobiciem, powybijaniem okien w domu, pozbawieniem życia swojej byłej dziewczynie, jej matce i jej obecnemu chłopakowi, a w nocy z 6/7 listopada tego roku śmiertelnie skatował ich psa, który biegał po podwórku.

9 listopada tego roku zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Tam usłyszał cztery zarzuty dotyczące gróźb kierowanych pod adresem swojej byłej dziewczyny i jej matki oraz znęcania się nad psem poprzez bicie go metalową pałką, co doprowadziło do wewnętrznych obrażeń i śmierci psa. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Dzisiaj rano Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec Marcina R. areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za grożenie innej osobie popełnieniem na jej szkodę przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za znęcanie się nad psem, które spowodowało śmierć zwierzęcia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.