Aresztowani dilerzy narkotyków

dodano: 2014-10-06 23:11:28, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz podejrzanych o handel i nieodpłatne udzielanie środków odurzających. W sobotę mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.1 października tego roku, przed godziną 21.00, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali do kontroli 19-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli strunówkę, w której było prawie 1,5 grama marihuany. W jego mieszkaniu w Szprotawie policjanci znaleźli kolejne narkotyki: strunówkę z narkotykami, zwitek papierowy z suszem roślinnym i torbę foliową z marihuaną. Łącznie w mieszkaniu zatrzymanego 19-latka policjanci zabezpieczyli prawie 70 gramów marihuany, która została zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych.
Następnego dnia (02.10) szprotawscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali kolejnych dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszaniu 21-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 5 gramów marihuany i przyrządy służące do nielegalnego wywarzania środków odurzających. Policjanci służby dochodzeniowo-śledczej zebrali również dowody, które pozwoliły na przedstawienie 21 i 20-latkowi zarzutów dotyczących handlu i nieodpłatnego udzielania narkotyków.
Pierwszy zatrzymany: 19-letni mieszkaniec Szprotawy usłyszał zarzut posiadania w swoim mieszkaniu znacznej ilości środków odurzających. 20-latek usłyszał zarzut handlu narkotykami i udzielenia znacznej ilości narkotyków. Trzeci zatrzymany, 21-latek, usłyszał zarzuty dotyczące nieodpłatnego udzielania narkotyków, nielegalnego posiadania marihuany oraz posiadania w mieszkaniu przyrządów do nielegalnego wytwarzania środków odurzających.
Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator złożył do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. W sobotę (04.10) Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.