Żagańscy policjanci służby kryminalnej wspólnie z antyterrorystami zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czynną napaść na policjanta, do której doszło na trasie Niegosławice – Rudziny. Podejrzany o ten czyn został tymczasowo aresztowany.
Niespełna pięć dni od zdarzenia związanego z czynną napaścią na policjanta z Komisariatu Policji w Szprotawie, został zatrzymany mężczyzna podejrzany o to przestępstwo. Zatrzymanie było poprzedzone szeroko zakrojonymi działaniami operacyjnymi, które prowadzone były w dzień i w nocy. Policjanci ustalili, że osoba podejrzewana o dokonanie czynnej napaści na szprotawskim policjancie to niespełna 27-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Mężczyzna ukrywał się przez Policją na terenie powiatu bolesławieckiego. 29 marca tego roku przed godziną 22.00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Antyterrorystycznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. siłowo weszli do mieszkania, gdzie ukrywał się 27-latek. Mężczyzna sam zamknął się w mieszkaniu i ukrył przed policjantami w małym schowku, w łóżku (narożniku). W czasie zatrzymania stawiał czynny i bierny opór. Po jego zatrzymaniu policjanci przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Zatrzymany mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, a przed zatrzymaniem był poszukiwany aż trzema listami gończymi. Prokurator Rejonowy w Żaganiu przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut związany z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego, dokonanego w warunkach tzw. recydywy. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztowania. Wczoraj (01.04) na posiedzeniu Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Za dokonanie czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Ziemia i Pieśń coraz bliżej - zarezerwuj więc termin!
dodano: 2025-06-17 10:49:09, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury
W dniach 4-6 lipca 2025 roku nasze miasto ponownie utonie w magicznych rytmach folkloru i kultury ludowej. Już teraz zarezerwujcie sobie ten termin - bo w czasie tegorocznej edycji będzie się działo! Tego nie można przegapić!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Zlikwidowali fabrykę amfetaminy pod Szprotawą
dodano: 2025-06-16 07:47:01, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu
Kryminalni ze Szprotawy nie próżnują – dzięki ich świetnej pracy operacyjnej udało się zlikwidować „laboratorium” amfetaminy! Funkcjonariusze wpadli na trop miejsca, gdzie produkowano narkotyki warte ponad 7 milionów złotych. Dzięki ich działaniom aż 180 kilogramów amfetaminy nie trafi na ulice.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Co się stało z krzyżem? Jaki będzie dalszy jego los?
Uwagę mieszkańców Szprotawy przykuło usunięcie drewnianego krzyża, który od ponad 20 lat umieszczony był na skwerze u zbiegu ulic Konopnickiej i Niepodległości. Pragniemy wszystkich uspokoić - to tylko stan przejściowy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
8 czerwca 2025 roku około godz. 14:00 na obwodniy Szprotawy przy zjedzie w ulicę Żagańską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na czas działań służb przejazd obwodnicą jest zablokowany.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.