Dyrektor oddziału Funduszu Helena Hatka zapewnia, że sytuacja służby zdrowia oraz pacjentów powinna cały czas się poprawiać. Służyć temu mają między innymi nowe rozwiązania dotyczące zabiegów wysokospecjalistycznych. Powstaną now oddziały szpitalne: w Międzyrzeczu kardiolologiczny, w Zielonej Górze hematologiczny, a w Nowej Soli chirurgi onkologicznej. Powstanie również pierwszy oddział geriatryczny w szpitalu "Na wyspie" w Żarach.