28 zarzutów podszywania sie pod inne osoby

dodano: 2016-01-28 15:29:19, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

28 zarzutów dla młodego mężczyzny za podszywanie się pod inne osoby oraz wykorzystanie ich danych osobowych do wyłudzania pożyczek - to efekt zakończonego postępowania, które prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie.
Policjanci z Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Szprotawie i Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zakończyli kilkumiesięczne postępowanie przygotowawcze dotyczące popełnienia prawie 30 przestępstw związanych z wyłudzaniem pożyczek.Oskarżonym w tej sprawie jest młody, 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, który prowadził doradztwo finansowe i był przedstawicielem firm udzielających pożyczki. 26-latek jest oskarżony o to, że w celu uzyskania korzyści finansowych podszywał się pod inne osoby i wykorzystując ich dane osobowe składał za nich wnioski o pożyczki. Sam na wnioskach podrabiał podpisy pożyczkobiorców i w ten sposób wyłudzał środki finansowe. Mężczyzna podszywał się pod osoby i wykorzystywał dane osobowe swoich byłych klientów.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu łącznie 27 zarzutów związanych z popełnieniem opisanych przestępstw i 1 zarzut usiłowania popełnienia takiego czynu (przestępstwa popełnione w latach 2014-2015). Każdorazowe działanie podejrzanego wyczerpywało znamiona trzech przestępstw: podszywania się pod inną osobę i wykorzystania jej danych osobowych w celu wyrządzenia szkody majątkowej (art. 190a&2 kodeksu karnego),podrobienia dokumentu (art. 270&1 kodeksu karnego) i oszustwa (art.286&1 kodeksu karnego). W czasie prowadzonej sprawy wobec podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zastosowała środki zapobiegawcze: dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz nakaz powstrzymania się od prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług finansowych, ubezpieczeniowych i pośrednictwa w udzielaniu pożyczek.

W zakończonej sprawie pokrzywdzone są osoby prywatne, pod które podszywał się podejrzany (mieszkańcy Żagania, Szprotawy, Małomic, Kożuchowa, Leszna Górnego a nawet Wrocławia) oraz osiem firm udzielających pożyczek, od których zostały wyłudzone środki finansowe. Kwoty pożyczek pobranych w wyniku przestępczego procederu wahały się między 200zł a 3 tys. zł. Łączna suma na którą zostały wyłudzone pożyczki to ponad 25 tys. złotych. Akt oskarżenia przeciwko 26-latkowi trafił już do sądu.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.