Nowa notka biograficzna

dodano: 2005-07-04 09:58:00, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dodaliśmy do serwisu nową biografię. FRIDRICH MAGNUS von der GOES (1753-1866). Mieszkający w Szprotawie baron, wybitna postać, potrafił unowocześnić miasto (jego pasją było unowocześnianie i udoskonalanie gospodarki, przyczynił się miedzy innymi do ocalenia huty żelaza w Lesznie Górnym) i niejednokrotnie ratował Szprotawę przed klęską ekonomiczną. Najbardziej widocznym rezultatem jego działalności było przekształcenie drewnianej zabudowy miasta na murowaną. Baron Goes to także przykład moralności dla dzisiejszych władz (W 1809 roku Goes dobrowolnie zrezygnował z zajmowanych stanowisk. Przeszedł na dożywotnią emeryturę,a powodem jego decyzji był fakt powołania na burmistrza Szprotawy szwagra żony. Ówczesna etyka nie pozwalała z magistratu czynić familijnego interesu).
Zachęcamy do lektury.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Ku przestrodze...

dodano: 2005-07-04 09:43:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Tragicznie dla 27-letniego mieszkańca Lubska zakończyła się kradzież z włamaniem do jednego z domów w tym mieście. Mężczyzna, uciekając ze wspólnikami z posesji, po przeskoczeniu płotu nadział się na konar drzewa i w wyniku rany podudzia wykrwawił się na śmierć – poinformował Grzegorz Pogodziński z zespołu prasowego Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Praca w policji

dodano: 2005-07-02 02:58:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Spore zainteresowanie wzbudza możliwość podjęcia pracy w lubuskiej policji. W poniedziałek, w pierwszym dniu przyjmowania podań, do Lubuskiej Komendy Wojewódzkiej zgłosiło się 19 osób.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Recepty po nowemu

dodano: 2005-06-30 11:22:00, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Jutro w całym kraju początek rewolucji w receptach. Lubuszan dotknie jednak ona w mniejszym stopniu, niż mieszkańców większości województw w kraju.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Po 1 lipca tego roku zmotoryzowani mogą mieć kłopoty z wyrejestrowaniem starych pojazdów

dodano: 2005-06-29 10:24:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Przypomnijmy, żeby wyrejestrować samochód trzeba go wcześniej oddać do wyznaczonego przez wojewodę punktu złomowania czy utylizacji. Tam dostaniemy zaświadczenie, z którym trzeba się wybrać do wydziału komunikacji.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Prac sezonowych mniej

dodano: 2005-06-28 21:36:00, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Zaledwie 30 osób Żagania i Szprotawy pojechało w tym roku do pracy w Hiszpanii zbierać truskawki. To o pięć razy mniej niż w latach ubiegłych.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Sejmik za suwerennością regionalnego radia i telewizji

dodano: 2005-06-28 11:18:31, autor: , źródło: Radio Zachód

Regionalna rozgłośnia radia publicznego a także oddział telewizji publicznej mogą swoje obowiązki wypełniać tylko przy zachowaniu pełnej suwerenności organizacyjnej i programowej - takie stanowisko przyjęli radni sejmiku województwa lubuskiego na sesji wyjazdowej w Kalsku.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Kolejna nowość!

dodano: 2005-06-28 11:11:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

W dziale Wokół miasta dodaliśmy nowy wątek o nazwie Mks Sprotavia. Jako pierwsi publikujemy w internecie historię klubu. Można tam znaleŹć także inne ciekawe informacje o klubie. Dział będzie jeszcze rozbudowywany. Życzymy miłej lektury.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Matura 2005

dodano: 2005-06-27 13:14:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dzisiaj ogłoszono wyniki pisemnej matury. Pierwsza nowa matura w historii wypadla nieźle. W skali kraju wszystkie egzaminy zaliczyło około 83 % uczniów. Najgorzej wypadły egzaminy z matematyki, której nie zdało około 10 % abiturientów. Podobnie takie przedmioty jak historia muzyki, historia sztuki, które wypadły najsłabiej w skali kraju. Najlepiej wypadły egzaminy z WOS - u i języka polskiego. Gratulujemy wszystkim, którzy zdali. Życzymy dalszych sukcesów w nauce. Za wszystkich tych, którym się nie powiodło trzymamy kciuki aby udało im się następnym razem.

Skomentuj Przeczytaj więcej...

Wspomnienie o DZO

dodano: 2005-06-25 22:23:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

Dodaliśmy do serwisu nowy epizod historyczny Historia Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie.
Znajduje się w nim historia zakładu, zdjęcia huty dawniej i te dzisiejsze (luty 2005).
Ponadto zapraszamy na stronę Izby Historii. Nowy, mamy nadzieję ciekawszy wygląd...Oceńcie sami!

Skomentuj Przeczytaj więcej...