Rzucam, bo lubię!

dodano: 2017-07-25 09:49:51, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mistrzostwa Europy Juniorów bardzo udane dla obu zawodników Uczniaka - Oskara Stachnika i Patryka Zygmunta.Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do reprezentacji Polski uzyskując minima na Mistrzostwa Europy Juniorów w kilku startach w kraju i za granicą.

Oskar Szybko ustabilizował formę na poziomie 60 m, a Patryk oddawał różne rzuty.

Do Grosseto Oskar pojechał z drugim wynikiem w Europie, a Patryk z dwudziestym trzecim. Poranne eliminacje odbyły się w sobotę 22 lipca o godzinie 9.00 – rano. Temperatura powietrza była bardzo wysoka oscylując między 29-30 stopni. Oprócz upału także wszechobecne słońce i długie oczekiwanie, nie sprzyjały koncentracji. Dwa krótkie treningi techniczne, siła dynamiczna plus szybkość i po dniu wolnym w piątek – przyszedł czas na eliminacje. Wszyscy twierdzą, że to najtrudniejsza część zawodów. Rzadko się zdarza, ale tym razem żaden z zawodników nie uzyskał dużego Q.
Eliminacje wygrał Oskar Stachnik wygrywając z wynikiem 58.43. Patryk Zygmunt zakwalifikował się do szerokiego finału z wynikiem 53.82 pokonując wielu zawodników wyżej notowanych przed Mistrzostwami.

Niedzielny finał to koncert Oskara

Do walki o medale szykowało się kilku zawodników. Niemiec Henrik Jansen, który już rzucał ponad 63, groźny był także Białorusin Żuk Gleb, czy zawodnicy z Cypru. W tym dniu najlepszym był jednak Oskar Stachnik.

Już w pierwszej serii posłał dysk na odległość 61.37. Drugi wyniki uzyskał Żuk Gleb 60.16. Pozostali zawodnicy regularnie rzucali po 56-57 m. Oskar w drugiej serii rzucił 62.08 i tym wynikiem ustawił konkurs. Jeszcze w ostatniej kolejce posłał dysk na odległość 61.77, bo bardzo chciał zdobyć AUDI 80.
Nasz drugi zawodnik Patryk Zygmunt (była to jego pierwsza impreza międzynarodowa) rozpoczął bardzo stremowany osiągając wynik 51.36. W drugiej poprawił się na 52.15. Obiecująco wyglądał rzut w trzeciej serii, gdzie postawił wszystko na jedną kartę. Oddał daleki rzut 56-57 m, utrzymał się w kole, ale dysk wyleciał poza promień rzutów. Tak bywa i Patryk zajął ostatecznie XI miejsce.

Wyniki medalistów:
Złoty medal – Oskar Stachnik 98 Polska (Uczniak) - 62.01
Srebrny medal – Gleb Żuk Białoruś - 60.16
Brązowy medal – Evans Gregore Wielka Brytania – 59.05.

informację i zdjęcia nadesłał Z. Szwarc

Galeria: Rzucam, bo lubię


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

[Gazeta Regionalna] Liczenie po szprotawsku

dodano: 2020-07-02 11:52:50, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Regionalna

Jak informuje Gazeta Regionalna szprotawscy radni zarzucili pełniącej obowiązki burmistrza, że nie dba o finanse gminy, zadłużonej na ponad 63 mln zł. Wytykali czystki w urzędzie i zatrudnienie zastępcy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

[Gazeta Regionalna] Nie chcą hałasu, smrodu i mucholandii

dodano: 2020-07-02 11:37:48, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Regionalna

Jak informuje Gazeta Regionalna w Siecieborzycach ma powstać duża ferma indyków. Mieszkańcy protestują, obawiają się smrodu, hałasu, niszczenia dróg przez ciężki sprzęt, skażenia wód gruntowych.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jak głosowały Niegosławice?

dodano: 2020-06-29 09:25:08, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przedstawiamy wyniki pierwszej tury Wyborów Prezydenta RP z 28 czerwca 2020 roku z gminy Niegosławice.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jak głosowały Małomice?

dodano: 2020-06-29 09:01:45, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przedstawiamy wyniki pierwszej tury Wyborów Prezydenta RP z 28 czerwca 2020 roku z gminy Małomice.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.