Dostęp do sieci www z dużymi problemami

dodano: 2008-08-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

- Podpisałam umowę z telekomunikacją na podłączenie internetu, dostałam dwa modemy, ale podłączenia nie ma - żali się Elżbieta Jania.Niepełnosprawna kobieta przez internet chce sobie dorobić do skromnego zasiłku.

Elżbieta Jania skontaktowała się z naszą redakcją w Zielonej Górze przez bezpłatną infolinię. Opowiedziała o problemie, jaki ją spotkał. Dziennikarz dyżurujący przy bezpłatnym telefonie jej sygnał przekazał do odpowiedniego działu w redakcji.

Sieci dalej nie ma

Przed kilkoma dniami pojechaliśmy do Szprotawy. Zapukaliśmy do drzwi mieszkania z numerem 4 przy ulicy Kolejowej 21. - Jak dobrze, że jesteście, już tylko w Gazecie Lubuskiej nadzieja. Sama nie poradzę sobie z tym problemem - ucieszyła się E. Jania. Kobieta opowiedział nam o swoich kłopotach.

Zaczęło się od reklamy neostrady, czyli podłączenia do szybkiego internetu. - Pomyślałam, że sobie dorobię przez internet do skromnego zasiłku. A ponieważ mam telefon w Telekomunikacji Polskiej wybrałem właśnie neostradę - opowiada szprotawianka.

Pod podanym w reklamie numerem telefonu pani Elżbieta zgłosiła chęć podłączenia internetu. - Zapytali o numer telefonu i adres, powiedzieli że nie ma problemu z podłączeniem się do sieci - wspomina E. Jania.

Przyszła umowa. Po jej podpisaniu, za kilka dni do domu dotarł też modem. Osoba, która go podłączała dziwiła się, bo nie odbierał sygnału. I wtedy zaczęły się problemy. - Na "błękitnej linii” cały czas tylko mówią, że mam czekać i czekać, z kierownikiem nie chcieli mnie połączyć - żali się nasza Czytelniczka.

Sprawa ciągnie się już drugi miesiąc. Pan Elżbieta nie ma do dziś dostępu do internetu. - A sąsiadka zza ściany sieć ma - dziwi się kobieta.

Mieszkanka Szprotawy obawia się, że Telekomunikacja będzie jej wystawiać rachunki za usługę, której do dziś nie ma. - Umowę przecież już podpisałam, dostałam nawet dwa modemy - mówi.

Bez odpowiedzi

O problem pani Elżbiety zapytaliśmy rzeczniczką oddziału Telekomunikacji Polskiej w Poznaniu Marię Piechocką. Rozmawialiśmy w piątek rano. Podaliśmy dane pani Elżbiety. Opowiedzieliśmy dokładnie o problemie, który ją spotkał.

Rzecznik Piechocka wysłuchała i poprosiła o numer telefonu, pod który może oddzwonić i wyjaśnić sprawę. Dziennikarz podał numer telefonu komórkowego. Do dziś nie dostaliśmy jednak żadnej odpowiedzi ani wyjaśnienia.

Do sprawy podłączenia internetu pani Elżbiety z pewnością wrócimy i to już w najbliższych dniach.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

[Gazeta Regionalna] Liczenie po szprotawsku

dodano: 2020-07-02 11:52:50, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Regionalna

Jak informuje Gazeta Regionalna szprotawscy radni zarzucili pełniącej obowiązki burmistrza, że nie dba o finanse gminy, zadłużonej na ponad 63 mln zł. Wytykali czystki w urzędzie i zatrudnienie zastępcy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

[Gazeta Regionalna] Nie chcą hałasu, smrodu i mucholandii

dodano: 2020-07-02 11:37:48, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Regionalna

Jak informuje Gazeta Regionalna w Siecieborzycach ma powstać duża ferma indyków. Mieszkańcy protestują, obawiają się smrodu, hałasu, niszczenia dróg przez ciężki sprzęt, skażenia wód gruntowych.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jak głosowały Niegosławice?

dodano: 2020-06-29 09:25:08, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przedstawiamy wyniki pierwszej tury Wyborów Prezydenta RP z 28 czerwca 2020 roku z gminy Niegosławice.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jak głosowały Małomice?

dodano: 2020-06-29 09:01:45, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przedstawiamy wyniki pierwszej tury Wyborów Prezydenta RP z 28 czerwca 2020 roku z gminy Małomice.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.